در اینجا نگاهی می‌اندازیم به موفق ترین بازی های موبایل در سال‌های اخیر. با هیرمگ همراه باشید.

فلپی برد (Flappy Bird) با ۵۰+ میلیون دانلود

 

فلپی برد

بازی‌ای که مردم هم آن را دوست داشتند و هم از آن متنفر شدند. بسیار ساده، بسیار اعتیاد آور و بسیار ناامید کننده! این موارد باعث شد تا این بازی در کمتر از یک سال پس از انتشار (می ۲۰۱۳)، بیش از ۵۰ میلیون بار دانلود شود.

کلش آف کلنز (Clash of Clans) با ۱۰۰+ میلیون دانلود

 

کلش آف کلنز

بازی‌های استراتژیک در کامپیوترها بسیار محبوب بودند. رابط کاربری نشانگر و کلیک نیز بسیار مناسب بود. Clash of Clans برروی micromanagement خیلی تمرکز نمی‌کند و مردم نیز آن را دوست دارند. این بازی در سال پیش روزانه بیش از ۱۰۰ میلیون بازیکن داشت!

گیاهان علیه زامبی‌ها ۲ (Plants vs. Zombies 2) با ۱۰۰+ میلیون دانلود

 

گیاهان علیه زامبی‌ها 2

دنباله بازی اکشن-استراتژی Plants vs. Zombies از مرز ۱۰۰ میلیون نصب، عبور کرد. نسخه اول بازی بیش از ۲۵ میلیون بار دانلود شد که نشان می‌دهد دنباله آن موفقیت بسیاری به دست آورد.

سونیک دش (Sonic Dash) با ۲۰۰+ میلیون دانلود

 

سونیک دش

جوجه تیغی محبوب همه، قدرت نوستالژی را در بازی موبایل آن نشان می‌دهد. این بازی از ژوئن ۲۰۱۵ تا ژوئیه ۲۰۱۵ و در عرض تنها یک ماه، از ۱۰۰ میلیون دانلود به ۲۰۰ میلیون دانلود رسید.

فروت نینجا (Fruit ninja) با ۳۰۰+ میلیون دانلود

 

مطالعه بیشتر :   رده بندی فوتبالیست ها در سری فیفا چگونه انجام می شود؟

فروت نینجا

بازی‌های موبایل قبل از گسترش صفحه نمایش‌های لمسی بوجود آمده بودند، ولی فروت نینجا تنها بر روی گوشی‌های لمسی قابل استفاده بود. در سال ۲۰۱۲، این بازی از مرز ۳۰۰ میلیون دانلود عبور کرد و از هر ۳ آیفون در ایالات متحده، در یک آیفون این بازی نصب شده بود.

پرندگان خشمگین (Angry Birds) با ۵۰۰+ میلیون دانلود

 

پرندگان خشمگین

انگری بردز (Angry Birds) یکی از اولین بازی‌هایی بود که در سراسر جهان گسترش یافت و این ۵۰۰ میلیون نصب، مربوط به سال ۲۰۱۱ است! در حالی که تعداد گوشی‌های هوشمند در آن زمان بسیار کم بود. درسی که از این بازی می‌توان گرفت، این است که کاراکترهای جذاب باعث فروش بازی و حتی فیلم می‌شود.

کندی کراش ساگا (Candy Crush Saga) با ۵۰۰+ میلیون دانلود

 

کندی کراش ساگا

یک بازی پازل ساده، اما بسیار موفق. این بازی در سال ۲۰۱۳ از مرز ۵۰۰ میلیون دانلود عبور کرد و به یکی از موفق ترین بازی های موبایل تبدیل شد.

فرار از معبد (Temple Run) با ۵۰۰+ میلیون دانلود

 

فرار از معبد

یک بازی بی انتها در سبک ران با ترکیبی قدرتمند. Temple Run یک سال پس از انتشار به ۱۰۰ میلیون نصب رسید و بعد از آن از ۵۰۰ میلیون نیز عبور کرد. شایعه شده بود که قرار است فیلمی بر اساس آن ساخته شود که این شایعه خیلی زود از بین رفت.

پوکمون گو (Pokemon Go) با ۷۵۰+ میلیون دانلود

شکار هیولاهای خیالی که به یک سرگرمی محبوب تبدیل شد و اتفاقات زیادی در هنگام شکار هیولا برای بازیکنان اتفاق افتاد. شرکت نیانتیک که قبلا بازی مشابه و نه چندان محبوب Ingress را ساخته بود، همه چیز را به خوبی انجام داد. حتی زمانی که دید مخاطبان خسته شده‌اند، محتوای جدیدی ارائه داد.

پوکمون گو

پوکمون پادشاه بازی‌های موبایل است، اما به هر حال تعداد بازی‌هایی با بیش از ۱۰۰ میلون دانلود، شگفت انگیز است و تعداد زیادی از آن‌ها وجود دارد که همه آن‌ها در اینجا نیستند و از هر توسعه دهنده، یک بازی را مشاهده می‌کنید. در زیر دیگر بازی‌های قابل تقدیر را مشاهده خواهید کرد.

افسانه قهرمانان مزرعه (Farm Heroes Saga)

Farm Heroes Saga

این بازی محصولی دیگر از سازندگان کندی کراش، کینگ است که ۵۰۰ – ۱۰۰ میلیون بار در گوگل پلی دانلود شده و بسیار موفق‌تر از رقیبش FarmVille عمل کرد.

پیانو تایلز: بر روی کاشی‌های سفید نزن (Don’t Tap The White Tile)

 

مطالعه بیشتر :   «سموس»، اولین قهرمان زن صنعت بازی

Don’t Tap The White Tile

شبیه بازی Guitar Hero اما با تم پیانو. این بازی و دنباله آن هر دو از مرز ۱۰۰ میلیون بار دانلود عبور کردند.

پول بیلیاردز پرو (Pool Billiards Pro) و پول بال ۸ (۸ Ball Pool)

 

پول بیلیاردز پرو (Pool Billiards Pro) و 8 Ball Pool

هر دو این بازی‌ها در گوگل پلی، بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیون‌بار دانلود شده‌اند.