ده ها گجتی که با آمدن گوشی های هوشمند از بین رفته اند!

در این مقاله اختصاصی هیرمگ ، به بررسی ابزارهایی می پردازیم که با آمدن گوشی های هوشمند ، استفاده از آنها محدود شده است .

در حال حاضر در نسلی زندگی می کنیم که در آن گوشی های هوشمند به راحتی قابل حمل هستند و بیش از یک کامپیوتر قدرتمند در زندگی ما ایفای نقش می کنند. امروزه گوشی های هوشمند از ابزارهای مختلف با کاربردهای گوناگونی پیشتیبانی می کنند.

ما می توانیم کارهای مختلف را در گوشی های هوشمند خود انجام دهیم مانند؛ مسیریابی برای رفتن به محل کار، سفارش غذا، خواندن اخبار و ارتباط با دوستان . اما آیا می دانید اسمارت فون های ما بازارچندین ابزار مختلف را تحت تاثیر قرار داده اند و یا حتی نابوده کرده اند؟ گوشی های هوشمند جای بسیاری از دستگاه های دیگر را گرفته اند و یا آنها را در معرض انقراض قرار داده اند. در این مقاله، ما لیستی از چند دستگاه که با وجود تلفن همراه دیگر مورد نیاز نیستند را ارائه می دهیم :

۱- MP3 Player

قبل از گوشی های هوشمند، ما از MP3 استفاده می کردیم. امروزه گوشی های هوشمند حافظه داخلی و خارجی زیادی دارند که فضای کافی برای ذخیره موسیقی نامحدود خواهند داشت. چند برنامه در فروشگاه بازی گوگل آندروید یا فروشگاه App iOS وجود دارد که کاربران را قادر می سازد بدون دانلود، موزیک گوش دهند.

۲- سیستم موقعیت یاب جهانی یا GPS

اغلب مردم برای یافتن مسیرها دچار مشکل می شوند . هنگامی که GPS سیستم های ناوبری یا راه یابی وارد بازار شد، بازار نقشه های کاغذی قدیمی خراب شد! در حال حاضر، گوشی های هوشمند با امکانات GPS ساخته شده اند. بنابراین، مردم دیگر نیازی به سیستم ناوبری GPS جداگانه ای ندارند.

استفاده از سیستم GPS در هنگام مسافرت بسیار پرکاربرد خواهد بود و با انتخاب مقصد به راحتی کوتاه ترین مسیربرای خودرو، دوچرخه و پیاده روی مشخص خواهد شد. همچنین فاصله بین شهرها با روش های مختلف ذکر شده به راحتی قابل محاسبه خواهد بود و در برنامه ریزی های قبل از مسافرت بسیار پرکاربرد می باشد.استفاده از برنامه پیش بینی آب و هوا در کنار نقشه های شهری و بین شهری از الزامات ضروری قبل از مسافرت است که با داشتن یک تلفن همراه هوشمند ، همه این موارد به راحتی در دسترس خواهد بود.

۳- دوربین های دیجیتال

زمانی جابجایی یک دوربین دیجیتال مسئله ی تازه ای بود. اما حالا ، گوشی های هوشمند جایگزین دوربین های دیجیتال  شده اند ، زیرا امروزه دوربین گوشی های هوشمند ما یک حالت حرفه ای ارائه می دهد که کاربران تقریبا می توانند هر تنظیماتی را که در دوربین دیجیتال جیبی دارند را انجام دهند. ما همچنین می توانیم نمونه ای از آیفون ۷ پلاس را بیابیم که می تواند عکس های بهتری نسبت به DSLR داشته باشد.

هر چند ممکن است رده های پایین و میانی تلفن های همراه جای دوربین های دیجیتال هوشمند را نگیرند ، اما در صورتی که ضرورت خاصی برای استفاده از این دوربین های دیجیتال گران قیمت وجود نداشته باشد ، می توان از گوشی های همراه با امکانات پیشرفته ، عکس ها و یا فیلم های بسیار متنوع و جالبی گرفت.

۴- رادیو

روزهایی که مردم از شنیدن FM یا رادیو استفاده می کردند ، گذشته است . امروزه مردم از ویژگی RADIO در تلفن هوشمند خود استفاده می کنند. با این شرایط ، رادیوهای قدیمی به عنوان یک دستگاه منقرض شده به حساب می آیند. استفاده از این رادیوها بدون نیاز به اینترنت و یا یک گیرنده رادیویی همانند همان هدفون خود تلفن همراه و جستجوی کانال های رادیویی به راحتی قایل استفاده خواهد بود. کیفیت صدای آن نیز بستگی به مکان شخص و میزان انتن دهی رادیویی آن بستگی خواهد داشت.

۵- ساعت زنگی

آیا آن روزها را به یاد می آورید که با صدای زنگ هشدار صبح زود بیدارمی شد؟ ساعت زنگ دار دیگر از بین رفته و گوشی های هوشمند به تدریج جایگزین آن ها شده اند. امروزه مردم از تلفن همراه خود برای زنگ زدن استفاده می کنند ، زیرا به کاربران اجازه می دهد چندین هشدار را در روزهای خاص هفته تنظیم کنند.

۶- ساعت

ساعت آنالوگ اکنون تبدیل به یک لوازم جانبی مورد نیاز شده است. شما افرادی را دیده اید که با وجود داشتن ساعت ، اما هنوز زمان را از روی تلفن هوشمند خود نگاه می کنند. امروزه، گوشی های هوشمند برای انجام کارهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و بررسی زمان یکی از آنها است. بنابراین، گوشی های هوشمند نیز جایگزین ساعت های آنالوگ شده اند. تنظیم ساعت با دسترسی به اینترنت به صورت دقیق با توجه به موقعیت جغرافیایی قابل تنظیم خواهد بود و از بابت تغییرات زمانی هیچ نگرانی وجود نخواهد داشت.

۷-  ماشین حساب

اگر ما به اطراف نگاه کنیم، تنها ماشین حساب را در یک فروشگاه مواد غذایی یا در مدرسه / کالج پیدا خواهیم کرد. برای محاسبه روزانه، افراد دیگر به آنها وابسته نیستند، زیرا دسترسی به یک برنامه بسیار راحت تر است و نه حمل یک دستگاه دیگر. ماشین حساب در گوشی های هوشمند ، به صورت ساده و یا پیشرفته وجود دارند و می توان با توجه به نیاز از انها استفاده نمود. اپلیکیشن ماشین حساب های مهندسی با امکانات بسیار کامل در تلفن های همراه با پلتفرم اندروید و آی او اس قابل نصب و استفاده خواهد بود.

۸- دفترچه یادداشت الکترونیکی

برای یادداشت یاد آوری های روزانه در هر زمان و مکان ، دیگر نیازی به حمل دفترچه های کاغذی نیست که ممکن است در مکانی فراموش شوند و یا اطلاعات آنها در طول زمان از بین بروند.با وجود دفترجه یادداشت های الکترونیکی در تلفن همراه ، زمان های مورد نیاز خود را به راحتی به یاد بیاورید و هیچ وقت قرار ملاقات های خود را فراموش نکنید! با استفاده از این دفترچه ها ، می توانید برنامه روزانه و یا هفتگی خود را یادداشت نموده و یا با آلارم آن ها را به یاد بیاورید!.

۹- چراغ قوه های کوچک

هرچند نمی توان منکر نیاز به استفاده از چراغ قوه های بزرگ در شرایط خاص شد. اما امروز اکثر گوشی های هوشمند ، دارای چراغ های تقریبا پر نوری هستند که می توانید در مواقع ضروری از آنها استفاده نمائید . این چراغ قوه ها هم در مواقع عکس یا فیلم برداری و هم به صورت مجزا قابل استفاده خواهند بود.

۱۰– ابزارهای مهندسی دیگر

همچون خط کش ، قطب نما ، شتاب سنج ،لرزه نگار،زمان سنج، فلزیاب ، دیکشنری، آینه کوچک ، بارکدخوان ، بارکدساز، صداسنج ، نورسنج ، کرنومتر، سرعت سنج ،تراز ،نقاله و … از جمله ابزارهایی هستند که با توجه به مشخصات گوشی ممکن است در آنها وجود داشته باشند و به طور محدود بکار گرفته شوند . هرچند این ابزار جای ابزار دقیق مهندسی را نخواهند گرفت ،اما میتوان از آنها در شرایط اضطراری استفاده نمود.

ترجمه و تکمیل اختصاصی تیم هیرمگ

مطالعه بیشتر :   InstaTag , مجموعه ای از هشتگ های آماده برای اینستاگرام
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب