۶ کاری که هرگز نباید درهنگام شارژ کردن گوشی های هوشمند خود انجام دهید

امروزه بیش از میلیارد ها دستگاه از Android / iOS استفاده می شود . همه با مشکل تقویت باتری مواجه می شوند. یک سیستم عامل تلفن همراه مانند آندروید در مقایسه با دیگر پلتفرم ها، باتری بیشتری مصرف می کند.

به طور متوسط،زمان شارژ باتری گوشی هوشمند ما حدود ۷-۸ ساعت طول می کشد. همیشه طول عمر عمر باتری یک عامل مهم برای خریداران است که قبل از خرید هر تلفن باید در نظر بگیرند. با این حال، عادت های شارژ تلفنی زیادی وجود دارد که می توانید در زندگی روزانه خود پیاده سازی کنید که طول عمر باتری دستگاه شما را افزایش می دهد. در اینجا در این مقاله، ما قصد داریم چند راهنمایی در مورد چگونگی شارژ گوشی هوشمند وافزایش طول عمر باتری خود را به اشتراک بگذاریم.

۱- گوشی خود را با شارژر اصلی شارژ کنید .

بهتر است گوشی خود را با شارژر اصلی خود شارژ کنید. اغلب به دلیل مشغولیت های کاری ، اغلب فراموش میکنیم که شارژر اصلی را همراه خود جابجا کنیم و معمولا از شارژ های دیگران استفاده می کنیم! این عمل ، عملکرد باتری را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر از شارژر جایگزین استفاده می کنید، حتما ولتاژ خروجی (V) و جریان (Ampere) را بررسی کنید.

۲- هنگام شارژ کردن موارد محافظتی تلفن همراه را جدا کنید.

شما ممکن است متوجه شده باشید، در حالی که تلفن ما در حالت شارژ است، کمی گرم می شود. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که در هنگام شارژ محافظ تلفن همراه را بردارید. این امر می تواند به عنوان یک مانع عمل کند و باعث کاهش سرعت گرما شود. در صورت امکان، سعی کنید تلفن را هنگام شارژ بچرخانید.

۳- هرگز تلفن همراه را یک شب کامل به شارژ نگذارید.

اکثر افراد تلفن همراه را بعد از اتصال به پریز رها کرده می کنند .درحالیکیه نباید این کار را انجام داد،مخصوصا در طول شب. شارژ یک شبه بر طول عمر باتری تاثیر می گذارد و همچنین باعث گرم شدن گوشی هوشمند شما می شود. بنابراین، مطمئن شوید که شارژ خود را هنگامی که شما احساس می کنید آن را به اندازه کافی شارژ شده است، جدا کنید.

۴- از برنامه های باتری جانبی اجتناب کنید.

شما ممکن است قبلا یک باتری یا برنامه مدیریت باتری را در گوشی هوشمند خود نصب کرده باشید. برنامه های زیادی در فروشگاه Google Play وجود دارد که ادعا می کند که عمر باتری اندرویدی را افزایش می یابد. با این حال، این برنامه ها هیچ تاثیری بر باتری شما نمی گذارند، زیرا آنها بار گوشی های هوشمند را افزایش می دهد و دستگاه را مجبور به استفاده از باتری بیشتر می کنند.

۵- همیشه تلفن همراه خود را بیش از ۸۰٪ شارژ کنید.

ما باید اعتراف کنیم که شارژ ۸۰٪ برای یک روز کافی است و برای طول عمر باتری نیز ایده آل است. عبور از علامت ۸۰٪ می تواند باتری خود را بیش از حد گرم کند، در نتیجه عمر باتری را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین، لازم نیست که گوشی هوشمند شما همیشه حداکثر باشد.

۶- از شارژ دائمی اجتناب کنید.

ما همیشه تمایل به شارژ تلفن همراه خود، هنگامی که به علامت باتری ۵۰٪ می رسد ، داریم. با این حال، این بهترین کاری نیست که انجام شود. کاربران باید اجازه دهند که باتری تا حدود ۲۰٪ تخلیه کند و آن را به شارژر وصل کند. مطالعات نشان داده اند که شارژ غیر ضروری و مکرر طول عمر باتری را کوتاه می کند.

بنابراین، این شش عمل مشترک است که شما هرگز نباید هنگام شارژ گوشی های هوشمند خود انجام دهید. بنابراین، با جلوگیری از این اشتباهات، طول عمر باتری خود را حفظ کنید. امیدوارم پست شما را دوست داشته باشید، آن را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید!

با مجله علم و فناوری هیرمگ همراه باشید…

مطالعه بیشتر :   معرفی اپلیکیشن و بازی (۵۱)
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب