طراحی یک کیسه خواب معلق سازگار با محیط

کیسه خواب جدید که یک کیسه خواب همه چیز تمام است، “شِل” (Shel) نام دارد. این کیسه خواب طوری طراحی شده تا از نفوذ سرما، آب باران و پشه‌های مزاحم جلوگیری کند.

علاقه بسیاری به خوابیدن در کیسه خواب‌های معلق وجود دارد، اما قرار گرفتن در معرض عناصر مزاحمی که موجب سلب آسایش می‌شود همیشه یکی از مشکلات بوده است. در کیسه خواب جدید چند راه حل هوشمندانه برای راحتی و گرم نگه داشتن افراد به کار گرفته شده است. 

نتیجه اینکه این کیسه خواب معلق در واقع به عنوان یک پناهگاه امن مورد استفاده قرار می‌گیرد و جایگزین مناسبی برای کیسه خواب‌های معمول است. طراحان “شل” مدعی هستند که نصب و استفاده از این کیسه خواب معلق بسیار آسان است و به راحتی می‌توان به انواع دلخواه آن را نصب و استفاده کرد. همچنین داخل این محصول حتی در هنگام بارش برف و در هوای خیلی سرد هم گرم باقی می‌ماند.

شما می‌توانید توسط یک زیپ، اندازه فضای داخلی را به دلخواه تغییر دهید. این کار موجب تغییر دما نیز می‌شود. “شل” قابلیت نصب چراغ برای استفاده در شب مثلا برای مطالعه را نیز دارد. همچنین دریچه‌های محافظت شده مختلفی برای تهویه و ورود هوای تازه یا بررسی شرایط هوای بیرون قبل از بیرون آمدن از کیسه خواب تعبیه شده است. “شل” هنگام باز شدن ۳٫۳۵ متر طول داشته و ۷۰۰ گرم جرم آن است و می‌تواند به منظور حمل آسان، به یک ساک ۱٫۹ لیتری تبدیل شود. طراحی “شل” ۱۵ هزار دلار هزینه در بر داشته است و اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، نمونه‌های اولیه آن در ژانویه ۲۰۱۸ با قیمت ۸۹ دلار در دسترس خواهد بود.

هر روز منتظر دیدار شما در مجله علم و فناوری هیرمگ خواهیم بود …

مطالعه بیشتر :   ادعای کشف کشتی فرازمینی‌ها در مثلث برمودا
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب