معرفی “ایرباد”های بی‌سیم مترجم همزمان

شرکت “Waverly” یکی از چندین شرکتی است که در زمینه توسعه فناوری مترجم‌های پوشیدنی فعالیت می‌کند و به تازگی محصولی جدید و کاربردی معرفی کرده است.

این “ایرباد”های بی‌سیم امکان ترجمه همزمان را فراهم می‌سازند. به گزارش ایسنا از سیکر، هدفون‌های جدید و های‌تک که زبان‌های خارجی را به صورت همزمان ترجمه می‌کنند یکی از جدیدترین ابزارهای مترجم‌های پوشیدنی است که به بازار عرضه می‌شود.

دستگاهی که قبل از ماه دسامبر عرضه می‌شود، دستگاهی از شرکت “Waverly” در میان گروهی از دستگاه‌های هم نوع خود است. این فناوری به دو نفر اجازه می‌دهد تا هر کدام با یک گوشی، به زبان‌های مختلف صحبت کنند و حرف یکدیگر را بفهمند. هر گوشی، زبانی را که می‌شنود، به زبان فرد استفاده کننده ترجمه می‌کند.

ایرباد مترجم

یک ویدیو که از نحوه عملکرد این گوشی‌ها منتشر شده که به تایید “CNN” نیز رسیده، نشان داد که چگونه تفسیر برخی حرف‌ها متفاوت است و این دستگاه نمی‌تواند منظور برخی جملات و اصطلاحات را به درستی ترجمه و منتقل کند. این استارتاپ نیویورکی در حال حاضر بر استفاده اجتماعی از ترجمه لحظه‌ای، مانند استفاده در خانواده‌های دو زبانه و یا افرادی که زیاد سفر می‌کنند، تمرکز کرده است.

به طوری که هشت گوشی می‌توانند به صورت همزمان و گروهی کار کنند. این شرکت همچنین نگاهی دارد به این که چگونه سازمان‌های سلامت و بهداشت، گروه‌های بشردوستانه و سازمان‌های دولتی می‌توانند از این فناوری استفاده کنند. این شرکت که در ابتدای امسال ۴ میلیون دلار جذب سرمایه کرده بود، اکنون بیش از ۵ میلیون دلار از طریق ۲۷ هزار پیش فروش “ایرباد”های خود که هر جفت آن ۲۴۹ دلار قیمت گذاری شده، به دست آورده است.

“ایرباد”ها از برنامه “Pilot” شرکت استفاده می‌کنند که زبان‌های فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیولی، پرتغالی و انگلیسی را به صورت رایگان و زبان‌های عربی، چینی، آلمانی، یونانی، هندی،ژاپنی، کره‌ای، لهستانی، روسی، ترکی و دیگر زبان‌ها را در ازای پرداخت هزینه طی ماه‌های آینده عرضه خواهد کرد.

 

مطالعه بیشتر :   چگونه دقت ماوس را در ویندوز افزایش دهیم؟
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب