فریب خوردن سیستم تشخیص چهره گلکسی نوت ۸ واقعیت ندارد

چند روز قبل کلیپی منتشر شد که در آن، سیستم تشخیص چهره‌ی گلکسی نوت ۸ با یک عکس فریب می‌خورد و قفل دستگاه را باز می‌کند‌. حال مشخص شده است که این موضوع واقعیت ندارد.

هفته‌ی گذشته یک ویدیو منتشر شد که در آن، سیستم تشخیص چهره‌ی گلکسی نوت ۸ با استفاده از یک عکس فریب داده می‌شود؛ اما حالا وب‌سایت سم‌موبایل این موضوع را مورد بررسی قرار داده و اعلام کرده است که امکان فریب دادن سیستم مورد اشاره با یک عکس وجود ندارد. در واقع نتایج تست‌های انجام‌شده توسط سم‌موبایل با نتیجه‌ی به‌دست‌آمده در ویدیوی مورد بحث یکسان نیست.

در ادامه دلیل فریب خوردن سیستم تشخیص چهره‌ی گلکسی نوت ۸ در کلیپ هفته‌ی قبل را توضیح می‌دهیم: گوشی‌های هوشمند در فروشگاه‌ها حالتی موسوم به Retail Mode را اجرا می‌کنند تا بتوان به‌راحتی و بدون نیاز به انجام تنظیمات، تمام ویژگی‌های آن‌ها را بررسی کرد. فروشگاه‌ها معمولا به این دلیل از حالت Retail Mode و نرم‌افزارهای آپدیت نشده استفاده می‌کنند که کاربران بتوانند بدون انجام تنظیمات اولیه، از قابلیت‌های مختلف گوشی مثل سیستم تشخیص چهره، بدون هیچ مشکلی استفاده کنند و در واقع هدف فروشگاه‌ها از این اقدام، ارائه‌ی یک پیش‌نمایش کلی از ویژگی‌های گوشی‌ هوشمند است.

وب‌سایت سم‌موبایل دقیقا مراحل طی‌شده در ویدیو را تکرار کرده است و حتی این آزمایش را با یک عکس صاف انجام داده؛ اما نهایتا سیستم تشخیص چهره‌ی نوت ۸ فریب نخورده است. سم‌موبایل می‌گوید پس از هر بار تکرار این آزمایش، گلکسی نوت ۸ هشداری مبنی بر عدم شناسایی چهره به نمایش درآورده است. 

در حال حاضر هنوز مشخص نیست که تعدادی از منابع خبری چگونه موفق شده‌اند سیستم تشخیص چهره‌ی فبلت هوشمند گلکسی نوت ۸ سامسونگ را با استفاده از یک عکس فریب دهند. سم‌موبایل اعلام کرده که در نهایت موفق به انجام این کار نشده است‌. این وب‌سایت از سامسونگ درخواست کرده که در این مورد توضیحاتی ارائه دهد؛ ولی تاکنون پاسخی از جانب سامسونگ دریافت نشده است.

مطالعه بیشتر :   معرفی موبایل پرچمدار "نوکیا ۸" با دوربین دوگانه و لنزهای زایس
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب