مشاهده فضاپیمای بیگانه در تصویر رسمی ماموریت جمنای ناسا در مدار زمین

مشاهده فضاپیمای بیگانه موضوعی بود که با انتشار تصاویر رسمی پروژه جمنای خبرساز شد. جمنای، یکی از ماموریت‌‌های فضایی ناسا در سال‌های رقابت با شوروی بود.

یکی از مهم‌ترین شواهد مرموز از موجودات فضایی ، مشاهده اشیای مرموز پرنده در تصاویر و یا فیلم‌هایی است که افراد آماتور با دوربین گوشی تلفن همراه خود به ثبت می‌رسانند. اما زمانی که صحبت از تصاویر رسمی آژانس فضایی ناسا (NASA) در میان باشد، موضوع فرق دارد؛ چرا که در واقعیت داشتن این تصاویر هیچ‌گونه شک و شبهه‌ای نبوده و مشاهده یک شی مرموز در این تصاویر، می‌تواند سر و صدای بسیاری را در بین رسانه‌های خبری به راه اندازد.

چنین رویدادی، در دهه ۶۰ میلادی به وقوع پیوست و یکی از مرموز‌ترین مشاهدات بیگانگان در سراسر تاریخ توسط دوربین‌های ناسا به ثبت رسید! پروژه جمنای (Project Gemini)، یکی از ماموریت‌های فضایی ناسا در دهه ۶۰ میلادی بود که در دوران رقابت با شوروی به اجرا درآمد. جمنای، دومین ماموریت دارای سرنشین ایالات متحده بود و تمامی رویداد‌هایی که در این سفر رخ می‌داد، توسط فضانوردان نیز قابل مشاهده بود.

پس از موفقیت برنامه فضایی عطارد (مرکوری) و همچنین قرار دادن اولین فضانوردان در مدار سیاره زمین، آژانس فضایی ایالات متحده در سال ۱۹۶۵ پروژه جمنای را آغاز کرد. پروژه جمنای، برخلاف برنامه فضایی مرکوری و ماموریت‌های آپولو، نتوانست توجه چندانی را در افکار عمومی به خود جلب کند. هرچند باید توجه داشت که پیشرفت‌های حاصل شده از این برنامه فضایی، نقش چشم‌گیری در اجرای موفقیت‌آمیز ماموریت‌های آپولو و فرود آوردن اولین فضانوردان بر سطح ماه داشت.

هدف اصلی برنامه فضایی جمنای این بود که تجهیزات مورد استفاده در پروازهای فضایی مورد آزمایش قرار گیرند تا بتوان از آنان در ماموریت‌ آپولو نیز استفاده کرد. در ماموریت آپولو، ماژول مخصوص در اطراف کره ماه از فضاپیما جدا و برای بازگشت دوباره فضانوردان به زمین، فرآیند ارتباط مجددا برقرار شد. یکی دیگر از اهداف اصلی ماموریت جمنای این بود که فضانوردان بتوانند به مدت ۲ هفته در فضا دوام بیاورند؛ این امر حتی از مدت زمان مورد نیاز در ماموریت‌های آپولو هم بیشتر بود.

همانطور که گفته شد، پروژه جمنای از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود؛ چرا که با استفاده از دستاوردهای اساسی این ماموریت بود که سرانجام انسان توانست بر سطح ماه قدم گذاشته و سپس در نهایت اهمنیت به زمین بازگردد. مرموزترین تصویر مربوط به این ماموریت، در سال ۱۹۶۶ به ثبت رسید.

مشاهده فضاپیمای بیگانه ، موضوعی بود که در پی انتشار این تصویر در رسانه‌ها موج عظیمی از شایعات و گمانه‌زنی‌ها را به راه انداخت. این تصویر که در طی ماموریت جمنای ۱۰ گرفته شد، یک نکته مرموز و غیرقابل تکذیب را در خود دارد که تا به حال نیز از واقعیت آن اطلاعاتی منتشر نشده است.

جمنای ۱۰، یکی از ماموریت‌های فضایی پروژه جمنای بود که به عنوان هشتمین ماموریت فضایی دارای سرنشین جمنای و همچنین شانزدهمین برنامه فضایی ایالات متحده به شمار می‌رفت. این ماموریت، ۲ روز و ۲۲ ساعت و ۴۶ و دقیقه و ۳۹ ثانیه به طول انجامید و یکی از مرموزترین تصاویر تاریخ سفرهای فضایی را به همراه داشت.

در طول ماموریت جمنای ۱۰، فضانوردان حاضر در این فضاپیما مجموعه‌ای از تصاویر خود را به صورت دستی به ثبت رساندند که بعدها نیز از آرشیو رسمی ناسا حذف شد. در یکی از این تصاویر، شی نورانی و مرموزی در سمت راست فضاپیما و سیاره زمین دیده می‌شود و به شکل اعجاب‌آوری توجه‌ها را به خود جلب می‌کند.

مشاهده فضاپیمای بیگانه

انتشار این تصویر به خودی خود، موج عظیمی از انواع شایعات و گمانه‌زنی‌ها را به راه انداخت و در این میان، یوفولوژیست‌ها نیز بیکار ننشسته و مقالات متعددی را در پی آن منتشر کردند. به راستی این شی مرموز نورانی چیست؟ آیا بیگانگان در قدم به قدم ماموریت‌های فضایی، در حال تماشای انسان بوده‌اند؟ یوفولوژیست‌ها از همان ابتدا متقاعد شدند که تصویر به ثبت رسیده توسط فضانوردان جمنای ۱۰، یک سفینه فضایی بیگانه بوده که به وضوح توسط سه چراغ بزرگ قابل تشخیص است.

مشاهده فضاپیمای بیگانه در این تصویر رسمی، جای هرگونه شک و شبهه را از بین برد و حذف ناگهانی آن از آرشیو ناسا، نشان از این دارد که احتمالا مقامات بلند پایه دلیلی برای عمومی کردن این مسئله نمی‌بینند. اما واقعیت این است که در چند دهه اخیر، مشاهدات بسیاری از یوفوها صورت گرفته و پرونده‌های بسیاری از آنان، هنوز به صورت حل نشده باقی مانده‌اند.

با زوم کردن بر روی این تصویر، به وضوح می‌توان سه چراغ بزرگ بر روی این سفینه فضایی را مشاهده کرد. یوفولوژیست‌ها معتقد هستند که این سه چراغ، احتمالا جزئی از سیستم محرکه این سفینه بیگانه است. جالب اینجاست که گوردون کوپر (Gordon Cooper) به عنوان یکی از فضانوردان حاضر در این ماموریت فضایی پیش از مرگ خود، صراحتا به مشاهده فضاپیمای بیگانه در طول این ماموریت اعتراف کرده بود! کوپر در این باره گفته بود:

من معتقد هستم که این وسایل نقلیه فرازمینی، از سایر سیارات به ملاقات زمین می‌آیند. این در حالی‌ست که سایر فضانوردان علاقه‌ای به صحبت در مورد یوفوها نداشتند.

در مورد موجودات فضایی و سفینه‌های آنان از من سوالات بسیاری پرسیده شده و من ترجیح می‌دهم موضع خود را در این باره به طور شفاف مشخص کنم. به عقیده من، آن‌ها موجودات دیگری از سیارات و تمدن‌های دیگر بودند!

گوردون کوپر در سال ۱۹۶۵ میلادی، فرماندهی ماموریت جمنای ۵ را بر عهده داشت. ماموریتی که به منظور سنجش و امکان‌سنجی اقامت ۸ روزه فضانوردان در فضا به اجرا درآمد. در واقع ۸ روز طول می‌کشید تا فضانوردان به کره ماه برسند، جمنای ۵ سعی داشت که امنیت فضانوردان در طول این مسافرت یک هفته‌ای را تضمین کند.

مطالعه بیشتر :   تسلیحات لیزری، مشت آهنین ارتش‌های آینده
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب