رقابت جنرال موتورز با تسلا در دنیای خودروهای برقی

در میان سه خودروساز بزرگ دیترویتی، جنرال موتورز توجه ویژه ای به پیشرانه های سبز داشته و در نظر دارد رفته رفته از موتورهای درون سوز فاصله بگیرد.

شورولت بولت نمونه بارز تلاش های این کمپانی بوده و تنها خودروی الکتریکی است که توسط یکی از خودروسازان اصلی و با سابقه آمریکایی تولید می شود.

مقامات جنرال موتورز اخیرا اعلام کرده اند که برای حضور در بازار اتومبیل های برقی برنامه ای جدی داشته و قصد دارند در سال های آتی محصولات بیشتری را با پیشرانه های الکتریکی راهی خیابان ها کنند. به گفته آقای مارک روس (Mark Reuss) معاون اجرایی ارشد جنرال موتورز، این کمپانی در ۱۸ ماه آینده دو مدل کاملا الکتریکی جدید معرفی خواهد کرد.

وی در این باره گفته:

جنرال موتورز به آینده ای الکتریکی باور دارد. اگر چه آینده در یک شب شکل نمی گیرد، اما جنرال موتورز خود را متعهد می داند که با تکیه بر راهکارهای درست برطرف کننده نیازهای مشتریان، با سرعت بیشتری زمینه را برای استفاده از خودروهای الکتریکی فراهم نماید.

بر اساس استراتژی جدید، جنرال موتورز تا سال ۲۰۲۳ حداقل ۲۰ خودروی الکتریکی تولید خواهد کرد که این تعداد تقریبا مشابه رقبایی مثل مرسدس بنز و فولکس واگن است. هر چند مقامات این خودروساز بزرگ آمریکایی به جزییات مدل ها اشاره ای نکرده اند، اما با توجه به تعداد ذکر شده می توان حدس زد که جنرال موتورز در هر کلاس یک اتومبیل برقی تولید خواهد کرد.

همانند اکثر خودروسازان، جنرال موتورز نیز به فکر کنار گذاشتن موتورهای درون سوز افتاده، اما هنوز تاریخ دقیقی را برای این اتفاق مهم مشخص نکرده است؛ احتمالا این مساله به عواملی مثل سیاست های رقبا، نحوه پیشرفت تکنولوژی های مرتبط با پیشرانه های الکتریکی و تصمیمات اتخاذ شده توسط دولتمردان مختلف درباره ممنوعیت تردد خودروهای بنزینی و دیزلی وابسته باشد.

از آنجایی که جنرال موتورز در حال توسعه یک شاسی بلند الکتریکی بر مبنای پلتفرم شورولت بولت است، به احتمال بسیار یکی از دو مدل الکتریکی معرفی شده در ماه های آتی، کراس اووری برقی خواهد بود. مدل دوم هم می تواند سدانی برقی برای رویارویی مستقیم با تسلا مدل ۳ باشد.

 

مطالعه بیشتر :   نسل جدید BMW سری ۳ معرفی شد؛ تکیه دوباره بر تخت پادشاهی
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب