مرسدس AMG GT S با کیت تیونینگ ایمسا

شرکت تیونینگ خودروی ایمسا، به سراغ مرسدس AMG GT S رفته است تا علاوه بر تقویت پیشرانه‌ی آن، محصولی آیرودینامیک با کیت بدنه‌ی جذاب ارائه کند.

در حالی که بسیاری از افراد در اقصی نقاط جهان تصور می‌کنند که دوران پیشرانه‌های احتراق داخلی به سر رسیده است، اما برندهای فعال در زمینه‌ی تیونینگ اعتقادی به این مسئله ندارند و همچنان در حال کار ، روی قابلیت‌های پیشرانه‌های  بنزینی هستند.

یکی از آخرین نمونه‌ها مربوط به تیونر مشهور،  ایمسا GmbH می‌شود که بر روی یک دستگاه مرسدس بنز AMG GT S کار کرده است. این خودرو در حالت عادی ۵۱۵ اسب بخار قدرت و ۶۵۰ نیوتون متر گشتاور تولید می کند. AMG GTS در نسخه‌ی استاندارد، بسیار قدرتمند است و چندان نیازی به افزایش قدرت آن احساس نمی شود، با این وجود مدل‌های قدرتمند‌تر این خودرو همانند GT30 و GT R نیز تولید شده‌اند که به کیت‌های بدنه‌ي متفاوت و سیستم فرماندپذیری چرخ‌های عقب مجهز هستند.

مرسدس AMG GT S

شرکت تیونر ایمسا جدید‌ترین پروژه‌ی خود را با نام RXR One Super Gran Turismo معرفی کرده‌است و اقدام به افزایش قدرت پیشرانه‌ی ۴ لیتری V8 این خودرو به ۸۴۸ اسب بخار کرده است، ضمن اینکه گشتاور آن را به ۱۰۰۰ نیوتون متر افزایش داده‌است.

برای دست‌یابی به این قدرت، تیونر اقدام به استفاده از پیستون‌های فورج کاری شده، اینترکولر تقویت شده، ورودی‌های هوای جدید و توربوشارژرهای جدید روی آورده است. همچنین برای محور عقبی از تایرهایی با پهنای ۳۱۵ میلی متر استفاده شده است و پهنای تایرهای جلو نیز به ۳۰۵ میلی متر رسیده است. با وجود اینکه این تایرها چسبندگی بسیار خوبی برای این خودرو به ارمغان آورده‌اند اما ایمسا هیچگونه اعدادی را در خصوص شتاب صفر تا صد کیلومتر و ۰ تا ۱۶۰ کیلومتر این خودرو عنوان نکرده است.

مرسدس AMG GT S

اما یکی از مهم‌ترین بخش‌های این خودرو را می‌توان کیت بدنه‌ی آن دانست که از جنس الیاف کربن ساخته شده است. همچنین یک باله‌ی عقب بزرگ نیز برای این خودرو در نظر گرفته شده است که ظاهر آن را شبیه خودروهای مسابقات GT3 می‌کند.

نصب این کیت بدنه سبب کاهش چشمگیر وزن در خودروی RXR شده است به طوری که وزن این خودرو به کمتر از ۱۳۰۰ کیلوگرم کاهش یافته است که تقریبا ۳۰۰ کیلوگرم سبک‌تر از مدل استاندارد این خودرو است، ضمن اینکه قدرت آن نیز بیش از ۳۰۰ اسب بخار افزایش پیدا کرده است. به همین خاطر تیونر برای افزایش ایمنی این خودرو اقدام به نصب رول کیج نیز درون کابین کرده است.

مرسدس AMG GT S

بیشتر مشخصه‌های این خودرو از جمله تایرهای عریض و آیرودینامیک بهبود یافته، این مدل را شبیه به یک خودروی مسابقه‌ای کرده است تا یک محصول جاده‌ای. RXR را باید یک خودروی تیونینگ شده‌ی تمام عیار نامید به طوری که اختلاف قدرت این خودرو با مدل استاندارد مرسدس AMG GT به اندازه‌ی قدرت موتور یک فولکس واگن گلف R است. همین مورد این سوال را به وجود آورده که این خودرو چگونه توانسته مجوز حرکت در خیابان‌های اروپا را کسب کند. باید گفت که خوشبختانه این خودرو کاملا یک محصول استاندارد خیابانی است.

مطالعه بیشتر :   احتمال هوشمند شدن safety car در مسابقات اتومبیل رانی
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب