۱۰ خودرویی که شرکت‌های بیمه از آن‌ها فراری هستند

برترین ها – ترجمه از محمدرضا مرتضایی: مردم معمولا به دنبال خودروهای سریع،ارزان و ایمن هستند و پس از خرید ماشینی با این مشخصات اولین کاری که می کنند، بیمه آن است. اما شرکت های بیمه همیشه از برخی ماشین ها استقبال نمی کنند. در ادامه به معرفی ۱۰ خودرویی که شرکت های بیمه ای از پوشش آنها متنفر هستند، می پردازیم.

یک سایت بیمه مستقل، داده هایی از ۶ شرکت بیمه بزرگ را که بیش از ۱۵۰۰ مدل ماشین را پوشش می دهند به دست آورده و بر طبق نتایج، جیپ رنگر ارزان ترین ماشینی در آمریکا است که دارندگان آن مجبور به پرداخت ۱۱۳۴ دلار در سال برای پوشش بیمه آن هستند. این مدل از جیپ یک مدل همه منظوره است و با آن می توان در هر شرایط آب و هوایی و در هر جاده ای رانندگی کرد اما تنها مشکلش سریع نبودن آن است.

اما در این بین ماشین هایی هم هستند که قیمت بالایی دارند و مبلغ بیمه سالانه آنها بسیار بالا است، در ده خودروی حاضر در لیست، هشت مورد از آنها از خودروسازان آلمانی است چرا که ویژگی های خاص به کار رفته در این ماشین های لوکس پوشش های بیمه ای آنها را سخت می کند و به همین دلیل نیز مبلغ پرداختی به عنوان حق بیمه سالانه آنها از بقیه بیشتر است. بدون هیچ توضیح اضافه دیگری به سراغ این لیست می رویم؛ با ما همراه باشید.

۱۰٫ مرسدس بنز CLS63 AMG 4Matic

 

 ده خودرویی که شرکت های بیمه ای از آنها فراری هستند


وقتی مرسدس های کلاس CLS در سال ۲۰۰۴ رونمایی شدند، از این ماشین ها به عنوان نسل جدیدی از سدان های اسپورت شیک یاد می شد. اکنون شاهد آن هستیم که پس از بیش از ده سال، این مدل هنوز هم یکی از ماشین های رده بالای کمپانی مرسدس محسوب می شود و مرسدس با تغییراتی که در طراحی اولیه و عملکرد این ماشین ها ایجاد کرده است، آن را همواره در زمره به روزترین ماشین های حاضر در جاده ها نگه داشته است. CLS63 AMG دو محوره از موتوری هشت سیلندر توربو دوقلو با قدرت ۵۷۷ اسب بخار بهره می برد که قادر است ظرف ۳٫۶ ثانیه به سرعت ۱۰۰  کیلومتر در ساعت برسد. مبلغ متوسط بیمه سالانه برای این ماشین ۲۹۷۲ دلار است.

 


۹٫ مرسدس بنز E63 AMG 4Matic

 

ده خودرویی که شرکت های بیمه ای از آنها فراری هستند 


از زمان رونمایی این مدل در سال ۲۰۱۴، آخرین نسل از مدل های E63 به یکی از بهترین ماشین های حال حاضر جهان از لحاظ عملکرد و سواری تبدیل شد. این ماشین دو محوره از پیشرانه ۵٫۵ لیتری توربو دوقلو هشت سیلندری که با قدرت ۵۷۷ اسب بخار کار می کند، مانند یک راکت در جاده ها حرکت می کند چرا که قادر است ظرف ۳٫۶ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد. این ماشین با حداکثر سرعت ۱۸۶ مایل در ساعت یکی از سریع ترین ماشین ها در پیست محسوب می شود اما طراحی خارجی گران قیمت این ماشین، بسیاری از شرکت های بیمه ای را نگران می کند و به همین خاطر مبلغ متوسط بیمه سالانه آن ۳۰۴۲ دلار است.

مطالعه بیشتر :   ۱۲ خودرویی که مردم آنها را نمی خرند

 


۸٫ BMW M6  کانورتیبل

 

 ده خودرویی که شرکت های بیمه ای از آنها فراری هستند


این مدل در سال ۲۰۱۲ معرفی شد و در واقع نسل آخر BMW M6 محسوب می شود که اتفاقاً یکی از بهترین مدل های این کمپانی آلمانی هم محسوب می شود. با ترکیبی از سرعت، زیبایی و سواری راحت می توان این مدل را یکی بهترین گزینه های خرید حال حاضر دنیای خودرو دانست. این ماشین در سه مدل کوپه، کانورتیبل و سدان عرضه می شود و هر سه تریم نیز از هر نظر عالی هستند. موتور هشت سیلندری توربو دوقلوی این ماشین قدرتی معادل ۵۶۰ اسب بخار دارد و قادر است ظرف ۴٫۳ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد.

به نوعی می توان گفت، موتور کار شده در این ماشین یکی از قدرتمندترین موتورهای کمپانی BMW محسوب می شود اما اگر یکی از این ماشین ها را برای خرید انتخاب کرده اید، به خاطر داشته باشید که حق بیمه سالانه آن ۳۱۵۵ دلار است.

 


۷٫ BMW 760Li

 

ده خودرویی که شرکت های بیمه ای از آنها فراری هستند 


مدل ۷۶۰Li  به یک دلیل، بهترین مدل bmw در خط تولید محصولاتش محسوب می شود. چرا که در این ماشین شاهد ترکیبی از آخرین فناوری و لوکسی به انضمام موتور قدرتمند ۷۵۰ اسب بخاری دیده می شود و خریداران این ماشین برای استفاده از این موتور قدرتمند در ماشینشان مبلغ ۵۰ هزار دلار بیش از مبلغ پایه برای این غول ۱۲ سیلندر که از پیشرانه ۶٫۶ لیتری استفاده می کند، پرداخت کنند. این مدل از BMW سالهاست که زیر سایه مرسدس بنزهای کلاس S قرار دارد اما در تریم با موتور ۵۳۵ بخاری آن، شاهد رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت تنها در ۴٫۵ ثانیه هستیم. حق بیمه سالانه این ماشین گران قیمت، ۳۱۴۷ دلار است.

 


۶٫ پورشه پانامرا توربو executive

 

ده خودرویی که شرکت های بیمه ای از آنها فراری هستند 


جدای از ظاهر زیبای این ماشین، پانامرا را می توان یکی از بهترین سدان های حال حاضر جهان دانست. پیشرانه ۴٫۸ لیتری هشت سیلندر  این ماشین که ۵۲۰ اسب بخار قدرت دارد،  این ماشین شیک و سریع را به یکی از بهترین گزینه های خرید در بازار خودرو تبدیل کرده است.

مطالعه بیشتر :   فراری Lusso T 2018؛ این خودرو یک شاهکار است

 

قیمت پایه برای خرید این ماشین ۱۶۱ هزار دلار تعیین شده است اما پورشه برای خریداران آپشن هایینیز در نظر گرفته است که با آن آپشن ها، قیمت این ماشینی از مرز ۲۰۰ هزار دلار هم می گذرد. با پانامرا می توانید ظرف حدود ۴ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسید. حداکثر سرعت این ماشین ۱۸۹ مایل در ساعت است و حق بیمه متوسط سالانه آن نیز ۳۱۷۴ دلار تعیین شده است.

 

۵٫ آئودی R8 اسپایدر کواترو

 

 ده خودرویی که شرکت های بیمه ای از آنها فراری هستند


شاید اسم این ماشین کمی عجیب باشد اما اسپایدر کواترو از موتوری ده سیلندر استفاده می کند که قادر به تولید نیرویی معادل ۵۲۰ اسب بخار است. این موتور را قبلا در لامبورگینی گالاردو دیده بودیم. البته این موتور برای مدل های ۲۰۱۷ تقویت شده  و به همین دلیل توانسته در بین بهترین ماشین های جهان قرار بگیرد. قیمت این ماشین بسیار بالا است به طوری که قیمت پایه آن ۱۶۰ هزار دلار تعیین شده است و شرکت های بیمه ای نیز مجبور به اخذ ۳۲۰۶ دلار بابت حق  بیمه سالانه از دارندگان این ماشین گران قیمت هستند.

 


۴٫پورشه ۹۱۱ کاررا S کابریولت

 

 ده خودرویی که شرکت های بیمه ای از آنها فراری هستند


برای بسیاری از افراد، پورشه ۹۱۱ بهترین ماشین اسپورت جهان محسوب می شود و در عمل نیز این ایده تایید شده است چرا که سرعت، سواری راحت و لوکسی این ماشین برای ۵۰ سال متوالی آن را در زمره بهترین های جهان قرار داده است. شاید کاررا S سریع ترین مدل پورشه های ۹۱۱ نباشد  اما قادر است ظرف ۴٫۳ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد.

 

حداکثر سرعت این ماشین ۱۸۶ مایل در ساعت گزارش شده و از موتوری شش سیلندر با ۴۰۰ اسب بخار قدرت نیز بهره می برد.  این ماشین گران قیمت حق بیمه سنگینی هم دارد به طوری که مبلغ بیمه سالانه آن ۳۲۱۶ دلار است که البته دارندگان آن می توانند سال اول را با وامی که بر روی خود ماشین به عنوان آپشن قرار دارد آن را بیمه کنند.

 


۳٫داج SRT وایپر

 

 ده خودرویی که شرکت های بیمه ای از آنها فراری هستند


وایپر در واقع تنهای ماشین از یک خودروساز آمریکایی در لیست است و علت این امر نیز مشخص است چرا که برای دو دهه پیاپی، این خودروساز بر روی سرعت و قدرت تمرکز کرده است و اعتبار و شهرت خود را مدیون دستاوردهایش در این زمینه ها است. این مدل با موتور ۱۰ سیلندر و ۶۴۰ اسب بخاری که بر روی آن سوار کرده اند قادر است زیر ۳ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد. بدنه این ماشین از مواد سبکی ساخته شده اما تمامی مواد به کار رفته در ساخت این ماشین مرغوب و گران قیمت هستند و همین مسئله نیز مبلغ حق بیمه سالانه این ماشین را تا ۳۳۱۸ دلار بالا برده است.

مطالعه بیشتر :   معرفی اپلیکیشن و بازی (۶۳)

 


۲٫ مرسدس بنز SL65 AMG کانورتیبل

 

 ده خودرویی که شرکت های بیمه ای از آنها فراری هستند


این ماشینبه نوعی  به اصل خود که ماشین هایی در دهه ۵۰ میلادی بودند برگشته اما مرسدس های  کلاس SL مدرن و لوکس امروزی بسیار پیشرفته تر از مدل های قدیمی هستند. در این ماشین می توان یکی از با کیفیت ترین و بهترین سیستم های تعلیق را دید. موتور دوازده سیلندر و توربو دوقلوی SL65 قدرتی معادل ۶۲۱ اسب بخار دارد و همین موتور قدرتمند آن را قادر می سازد تا ظرف ۳٫۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد. حداکثر سرعت این ماشین نیز ۱۸۶ مایل در ساعت است که به طور الکترونیکی کنترل می شود. مبلغ حق بیمه سالانه این ماشین رقم بالای ۳۵۷۳ دلار است. نکته جالب در این زمینه این است که، فاصله رقم بیمه SL65 با ماشینی که در رتبه اول این لیست قرار دارد تنها ۱ دلار است.

 


۱٫    نیسان Gt-R نیسمو

 

 ده خودرویی که شرکت های بیمه ای از آنها فراری هستند


نیسان GT-R یکی از بهترین سوپرماشین هایی است که در سال ۲۰۰۷ به بازار آمد و گذشت زمان از کیفیت آن نکاست. در سال ۲۰۱۵، نیسان با تغییراتی که در این مدل ایجاد کرد مدل Gt-R نیسمو را روانه بازار کرد که از پیشرانه ۳٫۸ لیتری  توربو دوقلو و شش سیلندر با قدرت ۶۰۰ اسب بخار استفاده می کند.

 

لاستیک های ۲۰ اینچی  و کربن فیبری که در این ماشین استفاده شده، یک استثنا محسوب می شوند و افرادی که علاقه به خرید این ماشین داشته باشند باید مبلغ ۵۰ هزار دلار علاوع بر قیمت پایه برای استفاده از آپشن های کنار بگذارند. مبلغ حق بیمه مدل ۲۰۱۵ این ماشین ۳۵۷۴ دلار است که حتی بیشتر از مدل های ۲۰۱۷ آن محسوب می شود.

قالب وردپرس

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب