رابطه بیت کوین و مصرف انرژی برق!

با افزایش رو به رشد مصرف انرژی ، ورود بیت کوین به این حوزه با محبوبیت زیادی همراه بوده است. امروزه با نرخ مصرف فوق العاده زیاد انرژی ، تحلیل گران انرژی با نگرانی های بسیاری در این حوزه روبه رو شده اند.

محبوبیت بین کوین به نقطه ای رسیده است که کاربرد موضوعات رمز نگاری به زندگی انسان ها نزدیک شده است. تا سال ۲۰۱۸ ،بیش از ۱۶۰۰ ارز رمز نگاری شده با ارزش بیش از ۳۶۹ میلیون دلار در کل بازار وجود دارد. با این حال ، بیت کوین به عنوان پادشاهی قدرتمند ، به عنوان محبوب ترین ارز رمز نگاری شده شناخته شده است.در حال حاضر دو روش برای کسب بیت کوین وجود دارد که یکی از آنها خرید از کسی است که از پول نقد یا دیگر کریپت هایی با ارزش برابر آنها استفاده می کند ، می باشد.

در سال ۲۰۰۸ ،بیت کوین دیجیتال شروع به کار کرد و اکنون جهان این حوزه را تسخیر کرده است. مقدار مصرف برق در فرآیند استخراج بیت کوین از چندین سال گذشته به موضوع داغی تبدیل شده است.با توجه به آنکه بسیار از افراد نمی توانند بیت کوین را مستقیم از دیگران خرید کنند در نتیچه بیت کوین قابل استخراج نمی باشند.

استخراج یک روش بسیار رایج برای بدست آوردن بیت کوین است و تمام کاری که شما باید انجام بدید ، تائید پرداخت بیت کوین در شبکه بلاک چین است.

به هر حال استخراج به مقادیر خاصی از قدرت پردازش احتیاج دارد.قدرت پردازش بیشتر سبب افزایش سرعت تائید پرداخت ها در شبکه می گردد.در سال های گذشته ، موضوع بیت کوین باعث شده بود که تعداد افراد متقاضی افزایش یابد. این رشد تا حدی ادامه پیدا کرد که هم اکنون شرکت های زیادی برای استخراج به وجود آمده اند.  اگر تعداد معدن چیان افزایش یابد ، منجر به استخراج تعداد بیت کوین های بیشتری می گردد.اما ممکن است فکر کنید ، اگر شرکت های مرتبط در گیر این مسئله باشند ، ذخیره بیت کوین (۲۱ میلیون) ممکن است سریع تر خارج شود ، اما حقیقتا اینطور نیست!

در واقع شبکه بیت کوین بسیار باهوش است . با افزایش تعداد معدن چیان شبکه ، تائید پرداخت های بلاک چین شخت تر می شود و به عبارت دیگر ، کار معدن سخت تر می شود و بخش استخراج بیت کوین نیز کاهش می یابد و این بدان معناست که افراد نیاز به قدرت پردازش بیشتری برای تائید پرداخت ها و یا حل هس ها برای دریافت بیت کوین دارند و این امر منجر به افزایش قابل توجه قدرت برداشت می گردد.

ارزهای رمز نگاری شده

در حال حاضر یک تراکنش منفرد بیت کوین الکتریسیته ای معادل با مصرف یک هفته برق یک منزل مسکونی توسط معدن چیان بیت کوین مصرف می کند که از ترکیب کارهای گرافیکی برای افزایش قدرت استخراج معادل خود استفاده میکنند و نتیجه آن یک سیستم بسیار قدرت مندی است که لنرژی بسیار زیادی مصرف می کند.

آخرین مطالعه انجام گرفته در مجله Joule نشان می دهد که کل شبکه بیت کوین حدود ۲٫۵۵ گیگاوات برق مصرف می کند و در انتهای سال آینده به ۷٫۶۷ گیگا وات می رسد.این مصرق انرژی برای مصرف کل کشور اتریش کافیست!.

مطالعه دیگری نشان داد که معامله بیت کوین در حدود ۲۵۰ کیلووات انرژی مصرف می کند که برای مصرف ۹ روز یک منزل مسکونی کافی است.در حال حاضر ، این شبکه از انرژی استفاده می کند که بیش از انرژی مورد نیاز در مناطقی مثل سیبری است.همان گزارش بیان می کند که شبکه بیت کوین در حدود ۷٫۷ میلیون تن کربن دی اکسید در هر سال تولید می کند.این یافته ها واقعا تکان دهنده است ، زیرا بیت کوین حتی یک ارز واقعی نیست !

براورد دیگری نشان می دهد که مصرف انرژی در هنگام استخراج بیت کوین بیشتر از استفاده برق ایالات متحده تا سال ۲۰۲۰ است و امروزه بیشتر الکتریسیته جهان را استفاده می کند.اگر بازار سرپوشیده ارز دیجیتال کاهش یابد ، شاید کاهش مصرف انرژی خواهیم بود و راه حل های دیگر جهت بهبود توان شبکه باید به اجرا درآید.اما در حال حاضر ، مسئله انرژی مصرف بیت کوین مسئله بسیار مهمی است و به سرعت در حال رشد است و باید راه حل هایی برای کاهش آن در نظر گرفته شود.

مطالعه بیشتر :   سلاح هایی که نمی کشند
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب