فناوری جدید با قابلیت شناسایی افراد از پشت دیوار

آزمایشگاه هوش مصنوعی و علوم کامپیوتر MIT ، یک سیستم جدید ایجاد کرده اند که بدن افراد را از پشت دیواره ها می توان در هنگام راه رفتن و ایستادن مشاهده نمود. این فناوری از امواج RF جهت شناسایی مکان افراد استفاده می کند و سپس بدن آنها را به صورت یک شکل ساده بازسازی می کند که RF-Pose نامیده می شود.

محققان در این سیستم از یک شبکه عصبی برای تحلیل سیگنال های رادیویی استفاده می کنند و می تواند بدن افراد را شناسایی و همانند آنها ، حرکات پویایی راه رافتن ، متوقف شدن ، نشستن و حرکت اندام را به نمایش در آورد. 

این تیم بیان می کنند که این سیستم برای نظارت بر بیماری هایی پارکینسون و مولتیپل اسکلروز (MS) استفاده شود و در نتیجه درک بهتری از پیشرفت بیماری را ایجاد می کند به پزشکان امکان می دهد داروها را طبق آن تنظیم کنند و همچنین در افراد سالمندی که به صورت مستقل زندگی می کنند ، امنیت بیشتری را برای نظارت بر سقوط ، صدمات و تغییرات در الگوهای رفتاری فراهم می آورد.

این تیم عمدتا علاقه مند به استفاده از این سیستم برای مراقبت های بهداشتی می باشد، که امکان نظارت بیشتر بر روی یک موضوع را در داخل یک اتاق بدون دوربین یا سایر مزاحمت ها ، فراهم می کند. این محققان نوشتند :

 “تمام داده هایی که تیم جمع آوری کرده است، رضایت موضوع ها را به دنبال دارد و برای محافظت از حریم خصوصی کاربران،به صورت ناشناس بوده و رمزگذاری شده است.”

محققان شبکه کامپیوتری عصبی را با نشان دادن یک دستگاه ویدئویی از فردی که در کنار  امواج RF قرار گرفته اند به برخی افراد آموزش داده اند. پس از انجام حرکاتی توسط این افراد،  شبکه را آموزش دادند تا به طور خودکار این حرکات را انجام دهند. از آنجا که سیگنال های RF همه جا هستند، استفاده از آن نسبت به دیگر فناوری های حسگر ، آسان تر بود.

محقق آنتونیو تورلالبا گفت :

“اگر شما به سیستم بینایی کامپیوتری به عنوان معلم فکر می کنید، این یک مثال واقعا جذاب است که دانش آموز از معلم بهتر عمل می کند.” هیچ کلمه ای وجود ندارد که سیستم از دیگر اهداف تجاری استفاده کرده باشد.

مطالعه بیشتر :   مهم‌ترین تهدیدات سایبری در سال ۹۶
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب