ویژگی «مزاحم نشوید» در فیسبوک و اینستاگرام

ظاهراً فیس‌بوک و اینستاگرام هر دو در حال توسعه قابلیت جدیدی تحت عنوان «مزاحم نشوید» هستند که به کاربران اجازه می‌دهد درصورت لزوم اعلان‌های این شبکه‌های اجتماعی را خاموش کنند.

اینستاگرام که یکی از بزرگ‌ترین زیرمجموعه‌های شرکت فیس‌بوک به‌شمار می‌رود، سال‌هاست در فهرست برترین و محبوب‌ترین شبکه اجتماعی از نظر کاربران قرار دارد.

حالا به‌نظر می‌رسد که این دو غول شبکه اجتماعی به‌منظور جلب نظر و توجه مخاطبان و کاربران‌شان می‌خواهند به درخواست خیل عظیمی از آنها پاسخ داده و قابلیت جدیدی را به پلت‌فرم خود بیفزایند. حالا گزارش‌های منتشره از سوی تک کرانچ نشان می‌دهد که فیس‌بوک و اینستاگرام تصمیم گرفته‌اند قابلیت جدید «مزاحم نشوید» یا Do Not Disturb را به پلت‌فرم خود اضافه کنند.

این قابلیت به‌کاربران در این دو شبکه اجتماعی این امکان را می‌دهد تا در صورت عدم نیاز و خروج از اپلیکیشن مربوطه، دیگر نوتیفیکیشن و اعلان‌های مربوط به آن را دریافت نکنند و به عبارتی دیگر، اعلان‌های پیاپی برای پست‌های ارسال شده یا لایک و نظر دادن مخاطبان در اینستاگرام و فیس بوک، مزاحم کار کردن و فعالیت‌های کاربران نشود.

کاربران درصورت تمایل قادر خواهند بود به تنظیمات فیس‌بوک یا اینستاگرام خود بروند و برروی زمان مشخص فعال‌سازی این قابلیت کلیک کنند. به‌عنوان مثال، کاربران می‌توانند از میان ۳۰دقیقه، یک ساعت، ۲ ساعت، ۸ ساعت، یک روز و تا هر زمانی که مایل باشند، این قابلیت را فعال‌سازی کنند. هنوز معلوم نیست که این ویژگی جدید و کاربردی دقیقاً چه زمانی در دسترس کاربران این دو شبکه اجتماعی قرار می‌گیرد.

مطالعه بیشتر :   بهترین و کاربردی‌ترین اپلیکیشن‌های رایگان اندروید
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب