منبع اصلی شهاب سنگ های زمین کشف شد!

یک مطالعه جدید نشان می دهد که بیشتر سیارک ها و شهاب سنگ ها از تقسیم چندین سیاره کوچک تشکیل شده در دوران کودکی منظومه شمسی حاصل شده اند.

مطالعه در طبیعت ستاره شناسی نشان می دهد که حداقل ۸۵ درصد از ۲۰۰،۰۰۰ سیارک در کمربند سیارکی داخلی که منبع اصلی شهاب سنگ های زمین است ، وجود دارد که از پنج یا شش سیاره کوچک مادری تشکیل شده است.

استنلی درموت، نویسنده اصلی و یک ستاره شناس نظری در دانشگاه فلوریدا، گفت:

ممکن است ریشه های آنها را به همان گروهی از اجسام اولیه ارجاع دهند ، مرتبط باشد.

Dermott گفت: 

این اکتشافات برای درک مواد مهم است که سیاره صخره ای ما را تشکیل می دهند. این یافته، درک دقیق تر از تاریخ تکاملی سیارک ها و مواد تشکیل دهنده آنها را فراهم می کند.

اطلاعاتی که Dermott ارائه می دهد ، می تواند برای حفاظت از زمین و انسان ها از شهاب سنگ ها به اندازه بمب های اتمی، ضروری باشد.

Dermott، استاد برجسته در کالج هنر و علوم لیبرال UF، گفت:

این اجسام بسیار بزرگ هستند و ما نگران این هستیم که چند مورد از آنها وجود دارد و از چه موادی تشکیل شده اند.

تیم Dermott نشان داد که نوع سیارک به اندازه سیارک بستگی دارد. این یافته نشان می دهد که اختلاف در شهاب سنگ ها بر روی زمین به علت تغییرات تکاملی که در داخل چندین جسم بزرگ پیشین که بیش از چهار میلیارد سال پیش وجود داشت، ظاهر می شود.

Dermott گفت:

دانش ساختن تاریخ تکامل اجسام که سیستم خورشیدی ما را تشکیل داده است، به ستاره شناسان نظری کمک می کند تا سوالات مربوط به سیاره های مشابه زمین که ممکن است در جهان وجود داشته باشند، پاسخ دهند. اما، او گفت که ما باید تلاش کنیم فرایندهایی را که سیاره ها را ایجاد کرده اند ، درک کنیم.

 

مطالعه بیشتر :   عامل بیشترین گرمایش سطح زمین برخورد شهاب سنگ باستانی است
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب