سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری اپل برای خرید و توسعه برنامه های ویدئویی

وال استریت ژورنال گزارش داد که اپل تصمیم دارد بیش از ۱ میلیارد دلار برای خرید و توسعه برنامه های اصلی، به عنوان بخشی از برنامه ریزی بلند مدت فیلم تلویزیونی و فیلم جدید،سرمایه گذاری کند.

سرمایه گذاری اپل ، کسب و کارهای مرتبط با تلویزیون را همچون تقویت کننده های ویدیو اصلی ، کتابخانه موسیقی ، فیلم استودیو و ارائه دهندگان کابل و ماهواره سنتی ، تحت تاثیر قرار خواهد داد.

این عمل منطبق با الگوی تاریخی اپل است که انتظار دارد قبل از ورود به بازار، آن سیستم را با نام تجاری خود تحت اختبار قرار دهد . این رویکردی بود که صنعت موسیقی را به انقلابی تبدیل کرد و ابزارهایی را برای دستگاه های تلفن همراه تنظیم کرد. به نظر می رسد اپل در حال حاضر آماده است تا رهبران سابق این حوزه را در توسعه برنامه های ویدئویی اصلی به چالش بکشد.

برنت مجهد، مدیر عامل شرکت Magid گفت: “محتویات اصلی قوی برای موفقیت هر سرویس تلویزیونی یا ویدیویی بسیار مهم است.” او به TechNewsWorld گفت : “پخش ویدیویی همچنان بر روی کابل های سنتی فشار اعمال خواهد کرد و در درجه اول به دلیل توانایی آن برای تنظیم الگوهای رفتاری بهتر از کابل ،این امر ادامه خواهد یافت.

موسیقی 

مایکل جود، مدیر تحقیقاتی در Stratecast / Frost & Sullivan  می گوید، اپل در مورد توسعه محتوای اولیه هنوز در مرحله آزمایشی قرار دارد ، زیرا تاکنون موفق به انتقال موفق تجارت موسیقی خود به ویدیو اصلی نشده است.

وی به TechNewsWorld گفت: “من فکر می کنم آنها سرانجام نتیجه گرفتند که برای پخش ویدیو، باید آن را ایجاد کرد !” اپل در ماه های اخیر چند ابزار برای اضافه کردن محتوای اصلی به مجموعه سرگرمی خود ساخته است.

اپل موزیک در اوایل ماه جاری کارولای کارائوکه را راه اندازی کرد: این مجموعه شامل مجموعه ای مداوم از هنرمندان سوپراستار، شخصیت های ورزشی و سایر خوانندگان بزرگترین نمایش های خود و یا کارائوکه مورد علاقه همراه با جیمز کوردن، میزبان نمایش “اواخر بعد” می باشد.

ذهن خلاق

اپل به تازگی به راه اندازی استراتژی محتوا جدید خود توسط استخدام دو مدیر اجرایی سونی، جیمی ارلیچ و زاک ون آمبورگ، برای رهبری برنامه های ویدئویی جهانی شرکت ، اقدام نموده است.

دو مدیر اجرایی که از سال ۲۰۰۵ به عنوان رؤسای تلویزیون های سونی تصویری خدمت کرده اند، نقش مهمی در توسعه برخی از بزرگترین نمایش های فیلم و تلویزیون ۱۰ سال گذشته داشته اند: Breaking Bad، با بازی برین کرانستون؛ نمایش اسپینوف آن بهتر از ساول می باشد؛ سری اصلی Netflix The Crown، که زندگی ملکه الیزابت دوم را تکرار می کند. و سری FX نجات من، با بازی دنیس Leary.

Erlicht و Van Amburg در حال حاضر به Eddy Cue، معاون ارشد نرم افزار و خدمات اینترنت گزارش می دهند. اچ تی سی روز سه شنبه گزارش کرد که مت چرنیس، رئیس سابق و مدیر کل WGN America و Tribunes Studios را برای متعهد شدن به توسعه در واحد ویدیویی جدید جهانی خود، استخدام کرده است.

با مجله علم و فناوری هیرمگ همراه باشید…

 

مطالعه بیشتر :   با این ۷ روش مصرف اینترنت در ویندوز ۱۰ را کنترل کنید
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب