سریع‌ترین خودروهای آمریکایی‌ پیست مشهور «نوربر گرینگ»

آشنا شوید با ۱۰ خودرو آمریکایی که توانسته اند در پیست مشهور نوربر گرینگ، زمان های خوبی را به ثبت برسانند و در واقع سریع ترین خودروهای آمریکایی تست شده در این پیست هستند.

۲۰۱۰ Dodge Viper ACR

۷ دقیقه و ۱۲,۱۳ ثانیه
این رکورد در سال ۲۰۱۱ ثبت شده و هنوز هم این خودرو به عنوان سریع ترین خودرو آمریکایی این پیست شناخته می شود. البته احتمال می رود که ACR جدید بتواند این عنوان را از آن خود کند اما تا آن زمان، مدال ۲۰۱۰ قهرمان آمریکایی نوربرگرینگ خواهدبود.
سریع ترین آمریکایی های جهنم سبز

۲۰۱۸ Chevrolet Camaro ZL1 1LE

۷ دقیقه و ۱۶,۰۴ ثانیه
هیولای بی نظیر شورولت با ثبت این رکورد حتی توانسته از خودروهایی مانند Ferrari 458، نسل جدید Porsche 911 GT3 و پاگانی زوندا کلاب اسپرت هم سریع تر باشد. این مدل با ۶۵۰ اسب بخار قدرت، بهبود آیرودینامیک و بهبود توان عملکردی، یک ماسل کار به تمام معناست.
سریع ترین آمریکایی های جهنم سبز

۲۰۱۲  Chevrolet Corvette ZR1

۷ دقیقه و ۱۹,۶۳ ثانیه
این زمان ثبت شده توسط C6 ZR1 بهبود خواهدیافت اما تا آن زمان، C6 ZR1 جدی ترین تلاش موفقیت آمیز کوروت برای تبدیل شدن به یک خودروی عالی برای پیست بوده لقب می گیرد.
سریع ترین آمریکایی های جهنم سبز

۲۰۱۱ Chevrolet Corvette Z06

۷ دقیقه و ۲۲,۶۸ ثانیه
این مدل با وجود ۱۰۰ اسب بخار قدرت بیشتر، ۳ ثانیه از مدل ZR1 کندتر بوده است. البته با وجود کندتر بودن Z06 نسبت به وایپر، به دلیل سهولت در رانندگی در شرایط مختلف مورد  توجه بوده و از فروش بیشتری هم برخوردار بود.
سریع ترین آمریکایی های جهنم سبز

۲۰۱۷ Chevrolet Camaro ZL1

۷ دقیقه و ۲۹,۰۶ ثانیه
با توجه به جایگاه ZL1 استاندارد، می توان به عملکرد پکیج ۱LE پی برد. البته با وجود اختلاف ۱۳ ثانیه ای با صدرنشین این لیست، این خودرو هنوز هم از سوپراسپرت هایی نظیر SLS AMG، آئودی R8 V10 و پورشه کررا GT سریعتر است.
سریع ترین آمریکایی های جهنم سبز

۲۰۱۴ Chevrolet Camaro Z28

۷ دقیقه و ۳۷,۰۴ ثانیه
سومین نماینده از خانواده کامارو در این لیست، از زمان معرفی به عنوان یکی از توانمندترین کاماروهای تاریخ شناخته می شود. این خودرو با موتور ۸ سیلندر ۵۰۰ اسب بخاری و شاسی ارتقایافته یکی از سلاطین جهنم سبز نام دارد.
سریع ترین آمریکایی های جهنم سبز

۲۰۰۹ Cadillac CTS-V

۷ دقیقه و ۵۹ ثانیه
با معرفی CTS-V تمام نگرانی ها بابت عملکرد ضعیف کدیلاک در مقابل رقبای آلمانی پایان یافت. این خودرو با توان ۵۵۶ اسب بخاری و با ثبت این زمان، به عنوان تنها سدان حاضر در این لیست شناخته می شود.
سریع ترین آمریکایی های جهنم سبز

۲۰۰۵ Chevrolet Corvette

۷ دبقیه و ۵۹ ثانیه
در سال ۲۰۰۵ نسل پنجم کوروت معرفی شد و تعریف جدیدی از خودروهای عملکردمحور آمریکایی ارائه کرد. جنرال موتورز تبلیغات بسیاری را برای زمان زیر ۸ دقیقه این خودرو در پیست نوربرگرینگ انجام داد. در آن زمان کوروت در میان خودروهای سریع قرار می گرفت و هنوز هم یکی از بهترین عملکردها را در میان خودروهای آمریکایی دارد.
سریع ترین آمریکایی های جهنم سبز

۲۰۰۵ Dodge Viper SRT-10

۷ دقیقه و ۵۹ ثانیه
همانند کوروت ۲۰۰۵، وایپر هم دوره نیز توانست زمان زیر ۸ دقیقه ای را در این پیست به ثبت برساند. البته وایپر SRT-10 نیز مدلی مختص پیست نبود اما با موتور ۱۰ سیلندر ۵۰۵ اسب بخاری، توانست زمان خوبی را به ثبت برساند.
سریع ترین آمریکایی های جهنم سبز

۲۰۱۶ Ford Focus RS

۸ دقیقه و ۶,۲۰ ثانیه
تنها مدل حاضر از کمپانی فورد در این لیست، فوکوس RS است که البته زمان ثبت شده آن، رسمی نبوده و توسط مجله آلمانی SporAuto به دست آمده است. این زمان برای یک هاچ بک چهارچرخ محرک زمان قابل قبولی است، حتی اگر کُندتر از زمان هوندا سیویک تایپ R دیفرانسیل جلو باشد.
سریع ترین آمریکایی های جهنم سبزاز غیبت فورد، تا آینده این لیست
نکته قابل توجه پس از بررسی این لیست این است که چرا به غیر از فوکوس، نماینده دیگری از شرکت فورد در آن به چشم نمی خورد. این موضوع یک دلیل دارد آن هم این است که فورد علاقه ای به انتشار زمان های ثبت شده در پیست نوربرگرینگ ندارد. از نظر فورد، این قبیل مسائل اهمیت چندانی ندارد، هر چند کمتر کسی با این تفکر موافق است.
ویدئویی از ماستنگ شلبی GT500 2014 منتشر شد که نشان می دهد این خودرو در زمان ۷ دقیقه و ۳۹,۲۸ ثانیه پیست نوربرگرینگ را طی می کند. همچنین شایعاتی منبی بر ثبت زمان ۷ دقیقه و ۳۲,۱۹ ثانیه برای ماستنگ شلبی GT350 وجود دارد. البته شایعات به گوش رسیده در مورد فورد GT چندان مورد تایید نیست اما قطعا این خودرو می تواند در این پیست زمان خوبی را ثبت کند و حتی مدعیان اصلی را نیز به چالش بکشد.
اما همچنان وایپر بهترین عملکرد را در بین خودروهای آمریکایی در این پیست به ثبت رسانده که در آینده توسط رقبای سرسختی مانند کوروت ZR1 به چالش کشیده خواهدشد. به علاوه گفته می شود ابرخودرو SCG 003 می تواند حتی زمانی نزدیک به ۶ دقیقه ثبت کند.
مطالعه بیشتر :   پورشه از رینگ های فیبر کربنی جدیدش رونمایی کرد
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب