آیفون ۷، پرفروش ترین موبایل دنیا در نیمه اول سال ۲۰۱۷

مؤسسه تحلیل بازار «IHS Markit» به تازگی آمار فروش جهانی موبایل های مختلف را مورد بررسی قرار داده و گزارش کرده اپل آیفون ۷ در نیمه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی، پرفروش ترین تلفن هوشمند دنیا بوده است.

بر اساس گزارش مورد بحث، آیفون ۷ پلاس در همین بازه زمانی رتبه دوم را کسب کرده و سامسونگ گلکسی گرند پرایم پلاس نیز در جایگاه سوم پرفروش ترین موبایل های بازار قرار گرفته است. در ضمن رتبه های چهارم تا ششم این فهرست نیز به ترتیب به آیفون ۶ اس، گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس رسیده است.

Samsung Galaxy Grand Prime Plus

لازم به توضیح است که با وجود کسب جایگاه های اول و دوم توسط آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس، تعداد موبایل های فروخته شده از این دو مدل در مقایسه با آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس در سال گذشته کاهش یافته است.

همچنین جالب است بدانید که آیفون ۶، آیفون ۶ اس و آیفون ۷ به ترتیب پرفروش ترین تلفن های هوشمند در نیمه نخست سال های ۲۰۱۵، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ بوده اند که سهم بازار آنها به ترتیب ۱۰، ۷ و ۵ درصد بوده است.

از طرف دیگر محصولات سامسونگ نیز شرایط مشابهی دارند و طبق اظهارات IHS Markit، گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس نتوانسته اند در نیمه اول سال ۲۰۱۷ فروشی مشابه با گلکسی اس ۷ و اس ۷ اِج (در سال ۲۰۱۶) را تجربه کنند که این امر احتمالاً به دلیل عرضه دیرتر از معمول (یک ماه) محصولات مورد اشاره اتفاق افتاده است.

گفتنی است فهرست ده موبایل پرفروش سال ۲۰۱۷ شامل پنج محصول از سامسونگ و چهار محصول از آیفون بوده که در کنار آنها یک دستگاه Oppo نیز حضور دارد. همچنین ورود تولیدکنندگان چینی به بازارهای جهانی باعث شده تعداد موبایل هایی که در ماه بیش از یک میلیون نسخه فروش دارند از ۱۷ مدل به ۲۲ مدل برسد، که در این میان سامسونگ با ۱۰ محصول حضور پررنگی در بازار دارد.

 

مطالعه بیشتر :   بهترین گوشی های هوشمند چینی سال ۲۰۱۷ (تا ماه آگوست – مرداد)
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب