رونمایی شرکت کوالکام از قدرتمندترین تراشه گوشی هوشمند دنیا

شرکت فناوری کوالکوم از قدرتمندترین تراشه تلفن همراه رونمایی کرده است که دقت صفحه نمایش گوشی‌ های هوشمند را با افزایشی قابل توجه همراه خواهد کرد.

به گزارش انگجت، صفحه نمایش‌ های فوق‌العاده عریض در گوشی‌های هوشمند مسئله مهمی برای کاربران آن ها به شمار می رود ، اما با این وجود مشتریان هنوز انتخاب‌ های زیادی ندارند. کوالکوم پردازنده Snapdragon 636 را معرفی کرده است که ارتقاء یافته ی تراشه mid-tier 630 است و مرکز اصلی آن پشتیبانی از رزولوشن بالا یا همان FHD+ با دقت حدود ۲۱۶۰ در ۱۰۸۰ پیکسل است. این تراشه کیفیت، وضوح و درخشندگی صفحه نمایش را ارتقاء می‌ دهد.

مزیت اصلی این تراشه در این است که بدون آن که هزینه ی زیادی در بر داشته باشد، می‌ تواند در گوشی‌ های رده متوسط بازار نیز مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین برای دستیابی به چنین کیفیتی، پول زیادی از جیب شما خرج نمی‌ شود. این تراشه همچنین از نمایش Assertive پشتیبانی می‌ کند، بنابراین در محیط‌ های کم‌ نور نیز عملکرد مطلوبی خواهد داشت. زمانی که گرافیک Adreno 509 در برابر تراشه جدید قرار گیرد، حدود ۱۰ درصد سریع تر است، اما در مقابل جدی‌ ترین رقیبش، پردازنده Kryo 260 حدود ۴۰ درصد سریعتر است.

البته نمی‌ توان از این تراشه ایجاد یک انقلاب را انتظار داشت. این تراشه شبکه LTE با سرعت ۶۰۰Mbps را پشتیبانی می‌ کند و پردازنده سیگنال تصویر Spectra 160 کیفیت عکس خوبی را ارائه می‌ دهد. در نهایت می‌ توان گفت که این تراشه تاثیر بسیار قابل توجهی را بر طراحی گوشی‌ های اندرویدی متوسط خواهد داشت.

کوالکوم این تراشه را مستقیما به مشتریان نمی‌ فروشد، بلکه آن را در ماه نوامبر به سازندگان تلفن های همراه عرضه خواهد کرد و مهمتر از همه این که شرکت‌ ها می‌توانند از آن در برد هایی که در ابتدا برای ۶۳۰ یا ۶۶۰ طراحی شده‌ اند، مورد استفاده قرار دهند. بدین صورت، گوشی‌ های جدید با صفحه نمایش‌ های فوق‌العاده عریض خیلی زودتر به دست مشتریان خواهند رسید.

 

مطالعه بیشتر :   با عجیب‌ترین گوشی‌هایی که تاکنون ساخته شده‌اند آشنا شوید + عکس
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب