بازار ایده های استارتاپی هیرکان !

استارتاپ اینترنتی هیرکان با صدها مترجم ، محقق و پژوهشگر ، نویسنده ،استاد دانشگاه ، ایده پرداز ، طراح وب سایت و اپلیکیشن و … از چندین کشور مختلف با زبان های گوناگون ، در حوزه های مختلف ؛ تولید محتوی ، ترجمه تخصصی مقالات و کتب علمی  ، ایده پردازی ، مشاوره راه اندازی کسب و کارها و استارتاپ ها و… سال هاست که مشغول به فعالیت است.

همانطوریکه شما عزیزان هم مطلع هستید ، بحث ایده کسب و کار و یا در واقع هدف و انگیزه راه اندازی کسب و کار یا استارتاپ شاید از نظر حجم انجام کار بخش کوچکی از آن محسوب شود، اما از نظر اهمیت شاید بتوان گفت که جزء مهم ترین بخش های هر حوزه کسب و کار است. یعنی بدون داشتن ایده مشخص و دقیق ، مسیر کسب و کار به درستی پای ریزی نشده و به هدف قابل قبولی منتهی نخواهد شد و احتمال شکست آن بسیار زیاد است.

همانطوریکه شاید همه افراد اطلاع داشته باشند ، اکثریت استارتاپ ها و کسب و کارهای موفق ایرانی هم چون ؛ کافه بازار ، آپارات ، دیجی کالا ، ایسام ، اسنپ ، تپسی و… همگی بومی سازی شده استارتاپ های موفق سایر کشورها می باشند که امروزه ارزش میلیاردی در ایران پیدا کرده اند . آیا شما هم دوست دارید یکی از بهترین استارتاپ های آینده ایران را راه اندازی کنید؟!

یکی از بهترین شیوه های شروع یک استارتاپ و موفقیت در آن ، بومی سازی و استفاده از استارتاپ های موفق و پرکاربرد در کشورهای پیشرفته است که میزان موفقیت آن را صد چندان برابر می کند.

اگر شما هم به چند سال قبل بر گردید و با فرض داشتن سرمایه ، گروه تخصصی و… کافی و مناسب ، فرد یا گروهی به شما بگویند که با راه اندازی استارتاپ اسنپ یا کافه بازار و… شما هم می توانید یکی از افراد موفق در این حوزه باشید ، آیا به حرف آنها گوش می دادید و یا بعد از چند سال ، با هر بار شنیدن نام این برندها ، حسرت  سال های قبل  را می خوردید؟! الان هم نقطه صفری است برای آینده ! ما به شما می گویم که آینده استارتاپ ها به کجاها خواهند رسید !ما ایده ها جالب ، نوین و جذاب را به شما معرفی می کنیم.شما هم استارت بزنید. شما هم مستقل شوید . شما هم روی پای خودتان بایستید و شما هم مدیریت یک مجموعه استارتاپی چند ده نفره ، چند صد نفره و یا چند هزار نفره را برعهده بگیرید.

آیا شما هم فکر می کنید که تمامی استارتاپ های موفق دنیا در ایران راه اندازی شده است ؟ اگر اینطور فکر می کنید جسارتا سخت در اشتباهید. طبق بررسی های انجام شده از وب سایت های معتبر خارجی ، توسط محققین برجسته مجموعه هیرکان ، شاید بتوان گفت که در حال حاضر ، کمتر از یک درصد استارتاپ های موفق دنیا در ایران راه اندازی شده اند. فقط و فقط کمتر از یک درصد…!!! شاید در نگاه اول تعجب کنید، ولی با مشاهده نمودار زیر که از یکی از وب سایت های معتبر خارجی این حوزه  برداشت شده است ، به این واقعیت پی خواهید برد.

همانطوریکه در نمودار فوق مشاهده می کنید به طور نسبی ایالات متحده با حدود ۲۸۹۱۳ استارتاپ موفق ، در صدر این جدول و ایران متاسفانه فقط با فقط ۱۱۳ استارتاپ موفق در رده های متوسط و پایین راه اندازی استارتاپ های دنیا قرار دارد!

هر چند شاید این آمار تمامی استارتاپ های راه اندازی شده در ایران را شامل نشود ، اما طبق استانداردهای تعیین شده این وب سایت ، فقط ۱۱۳ استارتاپ موفق و نوین در ایران راه اندازی و درحال فعالیت می باشند، طبیعتا این موضوع به طور متقابل در سایر کشورهای پیشرفته نیز وجود دارد.

با نگاهی ساده می توان گفت که از طرفی این موضوع جای تاسف دارد ، اما از نگاهی عمیق تر ، فرصتی طلایی برای تمامی افرادی خواهید بود که به این حوزه علاقه مند بوده و قصد راه اندازی کسب و کاری مستقلی را دارند تا خود به جای سالها بی کار بودن یا زیر دست کسی بودن ، مدیریت مجموعه کلانی را در سطح کشور و یا حتی بین الملل بر عهده بگیرند.

در طرح جدیدی که تحت عنوان ” بازار ایده های استارتاپی “ نام گذاری شده ، این مجموعه با کمک مترجمین ، پژوهشگران ، ایده پردازان و مشاوران استارتاپی خود ، بهترین ایده های استارتاپی موفق و نوین سراسر دنیا بررسی و به صورت کاملا تخصصی توسط کارشناسان استارتاپ هیرکان بومی سازی می کند.

تمامی افرادی که علاقه مند به حوزه استارتاپی هستند ، می توانند ازین ایده ها کمک گرفته و به راحتی کسب و کار خود را راه اندازی نمایند. کلیات این ایده ها تا حد امکان ، توضیح داده خواهد شد ، اما لازم است که جزئیات بیزنس پلن و طرح درآمد زایی آن به طور کامل توسط افراد علاقه مند و گروه تخصصی آنها بررسی شده و آماده اجرا گردد.

به طور خلاصه می توان بیان نمود که در بازار ایده های استارتاپی هیرکان ، طرح کلی ایده های موفق و نوین و یا حتی ابتکاری (اختصاصی) به صورت رایگان و یا با دریافت هزینه اندک ، در اختیار تمامی افراد علاقه مند در حوزه استارتاپی قرار می گیرد.

ایده های رایگان هم ممکن است بسیار نوین و پردرآمد باشند ، بنابراین نباید به راحتی از کنار آنها گذشت ، شما با بررسی علاقه و گروه کاری خود می توانید هر یک از ایده های مطرح شده در این بخش را انتخاب و کسب و کار مستقل خود را به راحتی راه اندازی کنید.

از راه اندازی استارتاپ جدید اصلا نترسید ، نیازی نیست که در تمامی زمینه ها متخصص باشید ، نیازی نیست پول زیادی در ابتدای کار هزینه کنید ،نیازی نیست در فلان دانشگاه دولتی تحصیل کرده باشید ، نیازی نیست که مدرک ارشد یا دکتری فلان رشته معتبر را داشته باشید! بسیاری از استارتاپ ها با هزینه های بسیار کم راه اندازی می شوند ، فقط باید به این حوزه علاقه مند باشید ، از دوستان توانا و علاقه مند خود در حوزه های مختلف کمک بگیرید ، آنها را به همکاری دعوت کنید ، گروه مستقلی تشکیل دهید ، با هم مشورت کنید ، ایده ها را بررسی کنید ، نقاط ضعف و قوت خود را یادداشت کنید ،نقاط ضعف را بر طرف کنید، ایده های جدیدی را به ایده های قبلی اضافه کنید.

البته نمی توان منکر پیشرفت سریعتر با داشتن رشته تخصصی نزدیک به حوزه کار و کسب و کار خود شد ، اما اگر فقط علاقه مند هم باشید، می توانید در این حوزه قدم بردارید ، شاید در شروع کار قدم های کوچک تری بردارید ، اما با عزم و اراده قوی می توانید در قدم های بعدی با سرعت و شتاب بیشتر ، از سایر رقبا فاصله زیادی بگیرید … شما بخواهید مطمئن باشید که می توانید …

نترسید ، اگر قدم اول را بردارید ، سایر قدم ها به راحتی برداشته خواهند شد.

شما هم اگر بخواهید می توانید با راه اندازی یکی از استارتاپ های موفق ، یکی از میلیاردرهای آینده ایران باشید ، اگر فقط بخواهید ….

ایده ها به زودی در این وب سایت منتشر خواهند شد …

با ما همراه باشید ….

گروه ایده پردازی استارتاپ اینترنتی هیرکان 

مطالعه بیشتر :   فروشگاه والمارت و ۱۰ دلیل اصلی موفقیت ساموئل والتون رئیس آن
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب