تغییر لوگوی گوگل به افتخار زادروز هلن تریاس

گوگل به افتخار هشتاد ونهمین سالگرد تولد هلن رودریگز تریاس، پزشکی که به عنوان قهرمان و حامی بهداشت زنان و کودکان شناخته می‌شود، لوگوی خود را تغییر داده است.

دکتر هلن رودریگز تریاس در طول عمر خود تلاش‌های زیادی را در مقیاس بین‌المللی و به طور خستگی ناپذیر برای اصلاح مراقبت‌های بهداشتی در خانواده‌های آمریکای مرکزی و جنوبی، آفریقا، آسیا و خاورمیانه انجام داد. هلن رودریگز تریاس هفتم ژوئیه سال ۱۹۲۹ در نیویورک متولد شد.

او یک پزشک، معلم و زنی پاک ضمیر بود که از حقوق زنان و کودکان در مراقبت‌های بهداشتی دفاع می‌کرد. وی با خانواده‌اش به پورتوریکو رفت و در آنجا در دانشکده پزشکی دانشگاه پورتوریکو ثبت نام کرد و با بالاترین احترام و نمرات فارغ‌التحصیل شد.

وی در نیویورک ازدواج کرد و صاحب ۴ فرزند شد. خانم رودریگز در کنار فعالیت‌های پزشکی خود، همواره یک فعال مدنی و مبارز اجتماعی بود. هلن انگیزه فوق‌العاده‌ای برای پیگیری حرفه پزشکی داشت و می‌گفت: دو چیز را که بیشتر از همه دوست داشتم، ترکیب کردم، علم و مردم.

وی برای اصلاح کیفیت سلامت افراد جامعه، در حالی که مدیریت گروه اطفال بیمارستان لینکلن در برانکس جنوبی را بر عهده داشت، به سازمان بهداشت عمومی آمریکا پیوست و پس از چندی به ریاست این انجمن رسید.

تغییر لوگوی گوگل به افتخار زادروز هلن تریاس

خانم رودریگز اولین کسی بود که از آمریکای لاتین به عنوان رئیس سازمان بهداشت عمومی آمریکا معرفی می‌شد. وی همچنین برنامه‌هایی را برای کمک به کودکان و خانواده‌هایی که دچار اچ آی وی و ایدز شده بودند، تدوین کرد. وی می‌گفت:

من امیدوارم که در طول زندگی خود شاهد یک درک رو به رشد باشم که ما همه یک جهان هستیم. هیچ کس کیفیت مطلوب زندگی نخواهد داشت، مگر اینکه از کیفیت زندگی همدیگر حمایت کنیم، نه براساس خیرخواهی، بلکه بر اساس یک تعهد واقعی. سلامتی جمعی و شخصی ما در معرض خطر است.

خانم رودریگز در سال ۱۹۹۲ مدال افتخار شهروندی را از بیل کلینتون، رئیس جمهور آمریکا، به عنوان معلم برجسته و رهبر پویا در سلامت عمومی کسب کرد. وی در ماه دسامبر سال ۲۰۰۱ در سن ۷۲ سالگی بر اثر ابتلا به سرطان دار فانی را وداع گفت. سازمان بهداشت عمومی آمریکا یک جایزه را به نام وی ایجاد کرده است و آن را سالانه به فردی که در راه عدالت اجتماعی برای قشر فقیر و محروم جامعه کار کرده باشد، اهدا می‌کند.

مطالعه بیشتر :   راه اندازی اولین دادگاه اینترنتی جهان در چین
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب