نقدها و نمرات بازی Spider-Man

پس از سال ها انتظار، سرانجام روز موعود فرا رسید و نقدها و نمرات بازی Spider-Man توسط منتقدان معتبر سراسر جهان منتشر شد که امتیازات نشان از یک اثر ویدیویی ابرقهرمان متفاوت و هیجان انگیز از سری محبوب مرد عنکبوتی می دهد.

تا به امروز حتما بارها و بارها نام مرد عنکبوتی به گوشتان خورده است؛ ابرقهرمان تخیلی که عناوین ویدیویی، فیلم های سینمایی، کارتون ها، انیمیشن ها و همچنین کتاب ها و کمیک های مختلفی از آن وجود دارد و چه در میان کودکان و چه در میان جوانان از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. با وجود اینکه این شخصیت دوست داشتنی در فیلم های سینمایی فوق العاده ظاهر شده، اما متاسفانه به جز تعداد انگشت شماری، بازی های ویدیویی این ابرقهرمان عملکرد ضعیفی داشته و نتوانسته تجربه رضایت بخشی را برای علاقه مندان و عاشقان تار اندازی و تاب خوردن در ساختمان ها و آسمان خراش ها با مرد عنکبوتی به ارمغان بیاورد.

بازگشت مقتدرانه ابرقهرمان؛ مرد عنکبوتی از حیث شخصیت پردازی و گیم پلی در جایگاه بالایی قرار دارد. اما زمانی که استودیوی سرشناس «اینسومنیاک گیمز» با همکاری شرکت سرگرمی های تعاملی سونی برای اولین بار به صورت رسمی از نسخه جدید و نسل هشتمی بازی Spider-Man در جریان رویداد بزرگ E3 2016 رونمایی کرد، بسیاری از طرفداران پر و پا قرص این مجموعه به دلیل سابقه درخشان این استودیوی بازی سازی امیدوار شدند و چند سالی را در انتظار تجربه متفاوتی از سری مرد عنکبوتی (اسپایدر من) سپری کردند.

حال تنها یک روز به عرضه نسخه کامل و جهانی جدیدترین اثر ویدیویی سری مرد عنکبوتی بر روی کنسول پلی استیشن ۴ باقی مانده است و ساعاتی پیش اولین نقدها و نمرات بازی Spider-Man منتشر شد. بر اساس همین امتیازات در یک کلام باید گفت که بازی Marvel’s Spider-Man بر خلاف نسخه های قبلی، یک اثر ویدیویی حماسی فوق العاده، هیجان انگیز، بی نقص و پرمحتوایی است که تجربه آن برای دارندگان کنسول پلی استیشن ۴ ضروری است.

وقتی که ابرقهرمان قهرمانانه برمی گردد؛ نقدها و نمرات بازی Spider-Man

زمانی که صحبت از یک بازی ابرقهرمانی می شود، موضوع شخصیت پردازی و خلق آن قهرمان اهمیت بیشتری پیدا می کند، چرا که این بازی بر روی قهرمان اصلی خود تکیه کرده و همه کاره داستان و گیم پلی کاراکتر اصلی آن است. خوشبختانه، استودیوی «اینسومنیاک گیمز» با درک کامل این موضوع، دست به ساخت نسخه جدید مجموعه مرد عنکبوتی زده و همین امر باعث شده تا بازی از حیث شخصیت پردازی بی نقص باشد و به خوبی حس و حال یک ابرقهرمان آن هم از جنس مرد عنکبوتی را به شما القا کند.

داستان بازی ساده است اما این سادگی به روند کلی بازی لطمه نمی زند و بسیار جذاب و هیجان انگیز به نظر می رسد. نکته مثبت دیگر بازی Marvel’s Spider-Man، داستان ساده و در عین حال درگیر کننده آن است که این نسخه را با نسخه های قبلی سری مرد عنکبوتی متمایز می کند. این عنوان ویدیویی گاهی شما را در نقش ابرقهرمان خود قرار می دهد که باید با جنایت کاران و دشمنان حاضر در شهر زیبای نیویورک سیتی مبارزه کنید و گاهی هم شما را در جریان مشکلات و زندگی شخصی شخصیت محبوب پیتر پارکر می گذارد.

در صورتی که کمی سختگیرانه عمل کنیم، داستان و ماموریت های بازی به نسبت به مدت زمان گیم پلی آن از تنوع بسیار بالایی برخوردار نیست و شاید ماهیت برخی از مراحل تکراری به نظر برسد، اما این نکته زمانی جالب تر و بهتر می شود که بازی Marvel’s Spider-Man صرفا بر روی روایت داستان متمرکز نشده و زمانی که مراحل آن را به پایان می رسانید، به لطف خلق جهان باز، می توانید به صورت آزادانه در میان آسمان خراش های شهر نیویورک سیتی چرخشی بزنید و با تاب خوردن و تار اندازی، از تجربه این عنوان ویدیویی لذت ببرید و خود را برای مدت طولانی سرگرم کنید.

وقتی که ابرقهرمان قهرمانانه برمی گردد؛ نقدها و نمرات بازی Spider-Man

گیم پلی بازی Marvel’s Spider-Man هم به مانند سایر مکانیزم ها کار خود را به خوبی انجام می دهد. گیم پلی این عنوان روان و مفرح است و سیستم و فیزیک تاب خوردن و پرتاب تار نیز به بهترین شکل ممکن طراحی شده است. همین المان ها باعث شده تا سیستم مبارزات بازی هم به لطف قابلیت های مختلف مرد عنکبوتی هیجان انگیز باشد و این عنوان را به بهترین بازی «اسپایدر من» که تا به حال ساخته شده تبدیل کند. جاه طلبی بیش از اندازه بازی مرد عنکبوتی و همچنین احساس تکراری بودن برخی مراحل و ماموریت ها از نکات منفی این اثر ویدیویی برشمرده می شود.

از طرفی، با اینکه بازی Marvel’s Spider-Man اولین عنوان ویدیویی جهان باز مجموعه مرد عنکبوتی نیست، اما استودیوی اینسومنیاک گیمز شهر زیبای نیویورک سیتی را با بالاترین جزئیات طراحی و خلق کرده و از همه مهمتر، سازندگان را باید به خاطر کیفیت و گرافیک خیره کننده بافت های ساختمان ها و شخصیت ها تحسین کرد.

در مجموع، بازی جدید مرد عنکبوتی نه تنها به مانند نسخه های قبلی سری خود نیست، بلکه بهترین بازی اسپایدر من تاریخ نیز شناخته می شود و با صرف نظر از چند ایراد جزئی و عملکرد نسبتا جاه طلبانه آن، این عنوان ویدیویی لحظات سرگرم کننده و رضایت بخشی را چه برای عاشقان این سری و چه برای سایر بازیکنان رقم می زند و گیم پلی و همچنین داستان و شخصیت پردازی آن برای مدت طولانی در ذهن شما باقی می ماند.

شایان ذکر است؛ در حال حاضر میانگین نقدها و نمرات بازی Spider-Man در وب سایت معروف متاکریتیک از میان ۹۲ نقد و بررسی معتبر، نمره ۸۷ از ۱۰۰ است که این امتیاز نوید یک اثر ویدیویی ابرقهرمانی جذاب و درگیر کننده از سری مدر عنکبوتی می دهد.

وقتی که ابرقهرمان قهرمانانه برمی گردد؛ نقدها و نمرات بازی Spider-Man

در ادامه به بررسی امتیازات، نقدها و نمرات بازی Spider-Man می پردازیم.

وب سایت Game Rant؛ نمره ۱۰۰ از ۱۰۰

از داستان بازی گرفته تا اکتشاف و جست و جو برای مبارزه ها به طور چشمگیر و بی پایانی ارتقا و بهبود یافته است. بازی Spider-Man مملو از محتویات ارزشمند و متنوعی است که با انجام آن ها سرگرم می شوید. استودیوی اینسومنیاک گیمز با تلاش مستمر و بی وقفه عنوانی ساخته که به نظر می رسد شخصیت و کاراکتر اصلی آن [مرد عنکبوتی] می تواند به یک الگوی ویژه برای سایر بازی های ویدیویی تبدیل شود. بازی Spider-Man یک عنوان ابرقهرمانی فوق العاده و بی نظیر، یک بازی انحصاری عالی برای کنسول پلی استیشن ۴ و از همه مهمتر، به خودی خود یک اثر ویدیویی شگفت انگیزی است.

وب سایت DualShockers ؛ نمره ۱۰۰ از ۱۰۰

چه زمانی که شما به دنبال کاوش و جست و جو در مناطق شهری هستید و آیتم های مختلفی را در مکان های مشخصی جمع آوری می کنید و چه با قدرت ابرقهرمانی مرد عنکبوتی و آیتم های گوناگون آن با جنایت کاران و دشمنان به صورت انعطاف پذیر مبارزه می کنید، بازی ویدیویی Marvel’s Spider-Man در تمامی بخش ها لذت بخش است. من با تمام جرات می توانم بگویم که این عنوان ویدیویی بهترین اثر ابرقهرمانی است که تا به امروز تجربه کرده ام.

وب سایت Game Informer؛ نمره ۹۵ از ۱۰۰

از لحظه ای که بازی به دست شما می رسد تا آخرین سکانس و مرحله پایانی، عنوان ویدیویی Marvel’s Spider-Man لحظات هیجان انگیزی را برای شما رقم می زند که با افشای برخی محتویات، شما را شگفت زده و متعجب کرده و انتظار برای ساخت دنباله و نسخه دوم آن را امری غیرقابل تحمل می کند.

وب سایت Playstation Universe؛ نمره ۹۵ از ۱۰۰

بازگشت ابرقهرمان اصلی کنسول پلی استیشن! استودیوی اینسومنیاک گیمز نه تنها یکی دیگر از بازی های برتر و عالی انصاری کنسول پلی استیشن ۴ را در اختیار ما قرار داده است، بلکه بازی Marvel’s Spider-Man را می توان یکی از بلک باکستر های (بازی های پرخرج و عظیم) کنسول پلی استیشن ۴ دانست. بازی مرد عنکبوتی یک اثر موفق و پیروزی بزرگی به شمار می رود که در هر بخش شکوه و عظمت آن، این عنوان سینمایی را با دیگر اثرهای ویدیویی متمایز می کند. در نهایت، تمامی کاربران و دارندگان کنسول پلی استیشن ۴ باید بازی Spider-Man را در کالکشن خود داشته باشند. [تجربه این بازی برای دارندگان کنسول های پلی استیشن ۴ ضروری است.]

وقتی که ابرقهرمان قهرمانانه برمی گردد؛ نقدها و نمرات بازی Spider-Man

وب سایت GamingTrend؛ نمره ۹۰ از ۱۰۰

من بخش تک نفره و داستانی بازی Marvel’s Spider-Man را به صورت صد در صد به پایان رسانده ام و حتی تمامی تروفی های سطح پلاتینیوم را نیز از آن خود کردم، اما همچنان نمی توانم با تار اندازی از گردش در سطح شهر و کمک به مردمان عادی دست بکشم! در پایان، باید بگویم که این شهر شما و مردم شما است که باید به عنوان یک ابرقهرمان به آن ها کمک کنید. این یک دستاورد جدیدی برای مجموعه مرد عنکبوتی است که من بی صبرانه منتظر اثر و عنوان ویدیویی بعدی استودیوی اینسومنیاک گیمز هستم.

وب سایت USgamer؛ نمره ۹۰ از ۱۰۰

استودیوی اینسومنیاک گیمز در نظر دارد که تمام تمرکز خود را بر روی یکی از محبوب ترین شخصیت های مارول قرار دهد که نتیحه این امر، شگفت انگیز و بی نظیر است. سازندگان و توسعه دهندگان جهان و دنیای بازی Spider-Man مخصوص به خود را به همراه شخصیت های منحصر به فرد و گوناگون ساخته اند که در شهر زیبا و تفریحی نیویورک سیتی به تجربه آن بپردازید. در واقع، این عنوان ویدیویی واقعا یک بازی فوق العاده و زیبایی است که مبارزات آن سخت و داستان آن عالی است. از همه مهمتر، این است که بازی حس و حال شخصیت ابرقهرمان مرد عنکبوتی را به خوبی به شما القا می کند. اگرچه تاریخچه و گذشته سری مرد عنکبوتی همواره با فراز و نشیب های مختلفی رو به رو بوده و حتی چندان هم رضایت بخش نیست، اما عنوان جدید مرد عنکبوتی ورودی شگفت انگیز به تاریخچه آن است.

وب سایت Destructoid؛ نمره ۹۰ از ۱۰۰

بازی ویدیویی Marvel’s Spider-Man نه تنها یک عنوان ویدیویی ابرقهرمانی فوق العاده و بی نقصی است، بلکه مفهوم کلی و دیدگاه مثبت استودیوی اینسومنیاک گیمز به عنوان یک شرکت بازی سازی عالی ثابت می کند.

وب سایت GameSpot؛ نمره ۹۰ از ۱۰۰

مشکلات ریز و کوچک بازی Marvel’s Spider-Man چیزی از دستاورد عالی استودیوی اینسومنیاک گیمز در زمینه ساخت عنوان ویدیویی ابرقهرمانی که یادآور دوران محبوب و دوست داشتنی این مجموعه است، کم نمی کند. علی رغم اتفاقات و گزاف گویی درباره ابرقهرمانان، حس و حال کنترل شخصیت مرد عنکبوتی، استفاده از قابلیت ها و ویژگی های آن و همچنین زمانی که به کمک این ابرقهرمان برای کاوش و جست و جو صرف می کنیم، فوق العاده و شگفت انگیز به نظر می رسد و تاثیر مثبتی بر روی داستان بازی می گذارد.

اینکه دنیای بازی مرد عنکبوتی به صورت جهان باز طراحی شده، موضوع جدیدی نیست، اما باید توجه کرد که جهان و دنیای هیچ کدام یک از آثار قبلی مجموعه عنکبوتی تا به این اندازه هویت کاملی نداشته و محیط آن ها به منظور کاوش، جست و جو و گردش آزادانه به این قدر غنی نبوده است. استودیوی اینسومنیاک گیمز تجربه خارق العاده و بی نظیری از بازی Spider-Man خلق کرده که برای مدت طولانی به هیچ عنوان از ذهن شما بیرون نمی رود؛ تجربه ای که حتی پس از اتمام صد در صد مراحل بازی، باز هم با تار اندازی در سطح شهر نیویورک سیتی به گردش می پردازید.

وب سایت Wccftech؛ نمره ۸۸ از ۱۰۰

استودیوی اینسومنیاک گیمز راهی پیدا کرده که به کمک آن شخصیت انسانی پیتر پارکر (Peter Parker) را به طور باورنکردنی با هویت مرد عنکبوتی و مبارزات و تار اندازی آن ترکیب کرده است و در نهایت، عنوانی خلق کرده که تمامی دارندگان کنسول پلی استیشن ۴ باید آن را تجربه کنند.

وقتی که ابرقهرمان قهرمانانه برمی گردد؛ نقدها و نمرات بازی Spider-Man

وب سایت IGN؛ نمره ۸۷ از ۱۰۰

شاید دنیای جهان باز بازی ویدیویی مرد عنکبوتی همواره در بخش داستانی تجربه متنوع و هیجان انگیزی را ارائه نمی دهد، اما پایه و اساس آن به گونه ای خلق و ساخته شده که مسلما تماشایی و خیره کننده است.

وب سایت Eurogamer Italy؛ نمره ۸۰ از ۱۰۰

با صرف نظر از چند ایراد و مشکل، تمامی مکانیزم ها و المان های بازی مرد عنکبوتی فوق العاده است. بازی Spider-Man بیشتر از همیشه روی فرم و سرحال است؛ او می پرد، مبارزه می کند، همه چیز را مشاهده می کند و در داخل داستانی زندگی می کند که در جهانی زیبا و پرمحتوا جریان دارد و به طور کامل و عالی هدایت می شود. اما بازی مرد عنکبوتی تجربه ای بیشتر از ظرفیت و توان خود ارائه می دهد که شاید بتوان علت آن را جاه طلبی بزرگ خود دانست.

مایه تاسف است که یکی از نقاط قوت و مثبت بازی مرد عنکبوتی که شهر نیویورک سیتی است و با بالاترین جزئیات هم طراحی شده، به نقطه منفی و یکی از نکات ضعف بازی تبدیل شده است. در رابطه با جنایت، به خاطر ماموریت های فرعی و تکراری، آزادی عمل مرد عنکبوتی دقیقا تنبیه و نکته منفی برای او به حساب می آید.

وب سایت Metro GameCentral؛ نمره ۷۰ از ۱۰۰

این عنوان ویدیویی بهترین بازی مجموعه Spider-Man به شمار می رود که تا به امروز ساخته شده است، اما متاسفانه اشکال کار اینجا است که این اثر نتوانسته سری مرد عنکبوتی را یک گام به جلو ببرد و تغیراتی اساسی در آن به وجود آورد.

وب سایت Guardian؛ نمره ۶۰ از ۱۰۰

این عنوان ویدیویی علاقه و عشق شدید خود به مرد عنکبوتی را نشان می دهد و قسمت های پایانی های نیز شامل صحنه هایی می شود که می توان به آن افتخار کرد، اما با این حال، استودیوی اینسومنیاک گیمز برای اینکه جهان اطراف بازی را بهبود بخشد، بیشتر از اندازه بر روی ابرقهرمان مرد عنکبوتی تکیه می کند که نتیجه این موضوع باعث می شود تا ضعف های مختلفی در بخش های گوناگون داستانی بازی پدیدار شود.

وقتی که ابرقهرمان قهرمانانه برمی گردد؛ نقدها و نمرات بازی Spider-Man

همچنین، در ادامه می توانید سایر امتیازت، نقدها و نمرات بازی Spider-Man را مشاهده کنید. لیست زیر در صورت انتشار امتیازات و نمرات سایر منتقدان به‌روز رسانی می شود.

وب سایت Impulsegamer؛ نمره ۱۰۰ از ۱۰۰

وب سایت DarkStation؛ نمره ۱۰۰ از ۱۰۰

وب سایت Press Start Australia؛ نمره ۱۰۰ از ۱۰۰

وب سایت COGconnected؛ نمره ۱۰۰ از ۱۰۰

وب سایت AusGamers؛ نمره ۹۸ از ۱۰۰

وب سایت Cheat Code Central؛ نمره ۹۸ از ۱۰۰

وب سایت Digital Chumps؛ نمره ۹۵ از ۱۰۰

وب سایت Areajugones؛ نمره ۹۵ از ۱۰۰

وب سایت Easy Allies؛ نمره ۹۵ از ۱۰۰

وب سایت Game Over Online؛ نمره ۹۵ از ۱۰۰

وب سایت Stevivor؛ نمره ۹۵ از ۱۰۰

وب سایت GamesBeat؛ نمره ۹۵ از ۱۰۰

وب سایت Gaming Nexus؛ نمره ۹۵ از ۱۰۰

وب سایت God is a Geek؛ نمره ۹۵ از ۱۰۰

وب سایت The Games Machine؛ نمره ۹۵ از ۱۰۰

وب سایت InsideGamer؛ نمره ۹۴ از ۱۰۰

وب سایت Level Up؛ نمره ۹۳ از ۱۰۰

وب سایت Worth Playing؛ نمره ۹۳ از ۱۰۰

وب سایت Multiplayer؛ نمره ۹۲ از ۱۰۰

وب سایت Gameplanet؛ نمره ۹۰ از ۱۰۰

وب سایت GameCrate؛ نمره ۹۰ از ۱۰۰

وب سایت The Daily Dot؛ نمره ۹۰ از ۱۰۰

وب سایت Power Unlimited؛ نمره ۹۰ از ۱۰۰

وب سایت Hobby Consolas؛ نمره ۹۰ از ۱۰۰

وب سایت Hardcore Gamer؛ نمره ۹۰ از ۱۰۰

وب سایت ۳DJuegos؛ نمره ۹۰ از ۱۰۰

وب سایت Push Square؛ نمره ۹۰ از ۱۰۰

وب سایت The Sixth Axis؛ نمره ۹۰ از ۱۰۰

وب سایت True Gaming؛ نمره ۹۰ از ۱۰۰

وب سایت PlayStation LifeStyle؛ نمره ۹۰ از ۱۰۰

وب سایت Attack of the Fanboy؛ نمره ۹۰ از ۱۰۰

وب سایت IGN Spain؛ نمره ۸۸ از ۱۰۰

وب سایت Video Chums؛ نمره ۸۸ از ۱۰۰

وب سایت Merlin’in Kazanı (شعبه ترکیه)؛ نمره ۸۶ از ۱۰۰

وب سایت Atomix؛ نمره ۸۵ از ۱۰۰

وب سایت GamePro Germany؛ نمره ۸۵ از ۱۰۰

وب سایت Post Arcade (National Post)؛ نمره ۸۵ از ۱۰۰

وب سایت New Game Network؛ نمره ۸۵ از ۱۰۰

وب سایت IGN Italia؛ نمره ۸۳ از ۱۰۰

وب سایت New York Daily News؛ نمره ۸۰ از ۱۰۰

وب سایت Trusted Reviews؛ نمره ۸۰ از ۱۰۰

وب سایت Video Gamer؛ نمره ۸۰ از ۱۰۰

وب سایت Gameblog.fr؛ نمره ۷۰ از ۱۰۰

وب سایت Slant Magazine؛ نمره ۷۰ از ۱۰۰

وب سایت M3؛ نمره ۷۰ از ۱۰۰

وقتی که ابرقهرمان قهرمانانه برمی گردد؛ نقدها و نمرات بازی Spider-Man

برای مشاهده لیست امتیازات، نقدها و نمرات بازی Spider-Man به وب سایت رسمی متاکریتیک مراجعه کنید. توجه داشته باشید که بازی ویدیویی موفق و پرطرفدار Marvel’s Spider-Man در روز جمعه شانزدهم شهریور ماه سال جاری (هفتم سپتامبر سال میلادی ۲۰۱۸) به صورت انحصاری توسط شرکت سرگرمی های تعاملی سونی بر روی کنسول پلی استیشن ۴ منتشر می شود. همچنین، در حال حاضر دو نسخه استاندارد و دیجیتال دیلاکس بازی به صورت دیجیتالی به ترتیب با قیمت های ۵۹٫۹۹ دلار و ۷۹٫۹۹ دلار در فروشگاه رسمی پلی استیشن استور به فروش می رسد.

با پیش خرید این عنوان که تنها کمتر از یک روز فرصت باقی مانده است، مانند سایر بازی ها هدایا و مزایای گوناگون مختلفی را از سوی استودیوی اینسومنیاک گیمز دریافت می کنید. این مزایا شامل واتار ویژه پروفایل و حساب کاربری شبکه پلی استیشن نتورک، پک Spidey Suit، پنج مهارت اضافی و جدید شخصیت اصلی، دسترسی زودهنگام به پهپاد مرد عنکبوتی (Spider-Drone Gadget) و تم مخصوص عنوان مرد عنکبوتی برای کنسول پلی استیشن ۴ می شود که صرفا برای پیش خریداران این عنوان ویدیویی در نظر گرفته شده است.

مطالعه بیشتر :   طرفداران زامبی‌ها، این بازی‌ها را از دست ندهند
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *